Sari la conținut
Forum Roportal
blue_butterfly

copilaria

Postări Recomandate

ce facea fiecare forumist pe vremea copilariei chiar ar fi un topic bun! so, cum va petreceati multele ore de joaca de atunci?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu tin minte:

- fata ascunselea in fata blocului;

- fotbal in spatele blocului si cu prietenii de la tara: 21, miuta etc.;

- jocul cu elasticul la scoala;

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cand eram mic toate jocurile de grup posibile: 'scunsa pe-afara, tara vrem ostasi, ratele, elastic, ...

In perioada 7-11 ani jocurile au devenit mai 'violente': 'scunsa prin boxe, explorarea de case parasite, sarituri de la etaj, aruncarea cu fiole cu benzina, ... nici nu vreau sa ma mai gandesc :roll:

Ziua incepea de dimineata, iar pe la ora 22 cand ajungeam se numarau reclamatiile (niciodata mai putin de 5). Mi-au luat ai mei calculator si au scapat de calvar...pentru o vreme :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si eu care ma gandeam ca petrecandu-mi cea mai mare parte a zilei jucandu-ma de-a Xena, cu pare de 2 metrii si urcandu-ma pe garaje printre picioarele celor mari doar ca sa ma dau si eu pe parama (franghii uriase cu care se leaga vapoarele si pe care baietii le legau de copaci! eu am copilarit in constanta!) eram grozava.!!! :roll: dar vad ca tu ma intreci, la i g i u sa! ma rog....eu sunt fata.! :?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu e cazul sa fii suparata, ma bateam si cu fete. De fapt, ma bateam cam cu oricine (70% din reclamatii) care era prea smecher. Hei, puteam face o echipa de justitiari :dee

(Din fericire nimeni nu a fost grav ranit in timpul acestui documentar) :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca ai stii ce fain era si ce importante ne credeam! eu eram Xena si prietana mea(de 2 ori cat mine latime!)era Gabrielle! toti vecinii spuneau ca sunt primul baietoi din familie!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hmmm....discutii intre timisoreni.......da....copilaria......ne jucam in fata blocului cu papusile Barbie afara.....era ceva obisnuit pentru noi....acum stam si ne cacam pe noi de ras amintindu-ne de chestia asta.....ne mai jucam cu toata gasca noaptea ascunsa......ne ascundeam in boxe si ne umpleam de purici...(desigur nu a fost si cazul meu)...... :) :oops: :winca: :oops: ...ma rog erau vremuri faine nu-mi pasa de viata ....insa acum nu mai stiu cum sa fac ca sa ajung cineva si sa am viitorul asigurat...e foarte greu in ziua de azi sa-ti dai seama cat de scurta e viata si cat de greu e sa-i dai un rost.....dar mergem mai departe..... :oops: :oops:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu eram genul de fetita curata, apretata, cuminte iar daca ma murdaream vreodata incepeau crizele de plans. Ma jucam cu papusile, inventam hainute, faceam tot felul de jucarii(dulapioare, masute sa.a.). Aveam o trusa de doctor si ma jucam tot timpul "de-a doctora", visam sa ajung doctorita(nici acuma n-am renuntat la visul asta). Cand am mai crescut pe la vreo 7-8 ani ma jucam de'a v-ati ascunselea, 1,2,3,la perete stai, flori fete si baieti melodii sau cantareti, telefonul fara fir, frunza, jocuri cu mingea, si multe altele :).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu n-am avut bunici la tara sau o alta chestie de genu' asta si am copilarit prin fata blocului... :( ma jucam magarusul,dar mai mult ma plimbam prin imprejurimi :-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×