Sari la conținut
Forum Roportal
Hayabusa20

GASIRE IP SAU UTILIZATOR

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum citeva zile am criticat seful de la serviciu pentru felul cum se comporta cu noi intr-un ziar local.Articolul a aparut in ziar si de atunci nu prea au mai venit clientii.De atunci ameninta pe toata lumea ca va afla el locatia si utilizatorul care a facut declaratiile si comentariile on-line care l-au deranjat atit de mult.

Va rog ajutati-ma sa aflu daca se poate gasi locatia sau utilizatorul pe baza unor comentarii facute pe net.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum citeva zile am criticat seful de la serviciu pentru felul cum se comporta cu noi intr-un ziar local.Articolul a aparut in ziar si de atunci nu prea au mai venit clientii.De atunci ameninta pe toata lumea ca va afla el locatia si utilizatorul care a facut declaratiile si comentariile on-line care l-au deranjat atit de mult.

Va rog ajutati-ma sa aflu daca se poate gasi locatia sau utilizatorul pe baza unor comentarii facute pe net.

 

Se poate :bye:

 

Nu prea ma pricep eu..dar una din metode ar fi sa le alfe de la cei care ocupa de pagina de web a ziarului.

 

Or fi si alte metode.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum citeva zile am criticat seful de la serviciu pentru felul cum se comporta cu noi intr-un ziar local.Articolul a aparut in ziar si de atunci nu prea au mai venit clientii.De atunci ameninta pe toata lumea ca va afla el locatia si utilizatorul care a facut declaratiile si comentariile on-line care l-au deranjat atit de mult.

Va rog ajutati-ma sa aflu daca se poate gasi locatia sau utilizatorul pe baza unor comentarii facute pe net.

 

Desteapta fata. Nu puteai sa iti critici seful de la un internet cafe, de exemplu... Totusi, eu cred ca doar va ameninta ca sa bage spaima in voi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Destul de greu.... :blink:

Daca reusesti sa "convingi" site-ul sa iti dea adresa ip a lui ala trebuie sa mergi pe www.ip-adress.com sa dai search pe adreasa IP,care dupa aia trebuie sa convingi firma care ti-o da site-ul ala, sa isi incalce contractul si legea sa iti dea numele si adresa lui (sata daca nu e o retea de bloc) si dupa aia sa mergi sa il bati....

 

De ce nu postati un reply in care ziceti ca ce a scris ala nu e adevarat :blink: ? Asa fac marile companii cand cineva zice rau de ele pe un forum.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum citeva zile am criticat seful de la serviciu pentru felul cum se comporta cu noi intr-un ziar local.Articolul a aparut in ziar si de atunci nu prea au mai venit clientii.De atunci ameninta pe toata lumea ca va afla el locatia si utilizatorul care a facut declaratiile si comentariile on-line care l-au deranjat atit de mult.

Va rog ajutati-ma sa aflu daca se poate gasi locatia sau utilizatorul pe baza unor comentarii facute pe net.

 

Ar fi posibil, dar depinde si de unde ai postat comentariile. M-as mira ca ISP-ul sa tina un log cu alocarea adreselor dinamice. Dar, daca nu mai vin clienti, firma nu o sa mai faca bani si va trebui sa mai dea din oameni afara. C'est la vie!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Destul de greu.... :roll:

Daca reusesti sa "convingi" site-ul sa iti dea adresa ip a lui ala trebuie sa mergi pe www.ip-adress.com sa dai search pe adreasa IP,care dupa aia trebuie sa convingi firma care ti-o da site-ul ala, sa isi incalce contractul si legea sa iti dea numele si adresa lui (sata daca nu e o retea de bloc) si dupa aia sa mergi sa il bati....

 

Nu trebuie sa "convinga" pe nimeni nimic, e destul sa gaseasca un baiat priceput la computere/hacking/samd si rezolva el fara niciun search...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu suntem chiar in filme americane in care hackerul manca pizza, bea cola si in 5 minute te suna pe telefonul tau personal:D

da, daca are IP-ul de la care s-a trimis mesajul se poate afla in ce retea este si cam pe unde ii el.

Acuma daca e IP care se schimba e mai greu sa se afle a cui e.

dar cu pile la ISP SAU oridin judecatoresc da , poate afla....

Depinde cat de determinat e.

De exemplu daca intrati pe http://www.ipligence.com/geolocation/?lang=en&search va arata orasul... si e gratis:) Darmite daca chiar vrei sa dai un ban sa-l gasesti pe X?

 

Altadata cand faceti prostii de astea :jester: folositit un Intenret cafee :focus:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×