Sari la conținut
Forum Roportal
Moise

Aderare sau amanare?

Postări Recomandate

Pentu cei care sustin ca vom intra in UE: inca mai credeti asta? Nu vedeti ca nu o sa intram, din motive care nu cred ca tin de noi ? -asta e abureala, dar sa zicem asa -

Cititi tot articolul, analizati, cautati si alte surse si sa evdem daca mai sunteti la fel de optimisti. Cred ca pana la urma tot axa lui Basescu e mai buna.

 

In cazul neadoptării Constituţiei Europene Creştin-democraţii germani cer suspendarea admiterii Rom

Editat de Moise

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate nu am reusit sa citesc articolul din Gandul. Sunt de parere ca francezii au demonstrat, asa cum o vor face si olandezii miercuri, ca Europa are inca dileme in ceea ce priveste o eventuala extidere. Iar Romania si Bulgaria au avut un cuvant de spus in ceea ce priveste votul francezilor, in acelasi fel in care Turcia le creaza fiori olandezilor. Probabil se va gasi o solutie de mijloc pana la urma. Europa unita in felul in care este acum oricum va continua sa existe, insa votul asta o cam tine un pic pe loc... sau poate ma insel eu. Probabil vom fi din nou sacrificati pentru binele Europei. Suntem obisnuiti. Imi pun intebarea oare daca eram francez cum as fi votat?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Parca se joaca "alba -neagra"cu aderarea Romaniei la UE.

Personal,cred ca e prea devreme sa fim primiti...

Dar ,am impresia ,ca si daca nu vom dori vom fi primiti...

Politica asta are multe fete,pe care nu le vedem :blinca:

Sa speram ca ,totusi, orice sa-ar intampla ,o sa ne fie mai bine... 8)

:band:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Parca se joaca "alba -neagra"cu aderarea Romaniei la UE.

Personal,cred ca e prea devreme sa fim primiti...

Dar ,am impresia ,ca si daca nu vom dori vom fi primiti...

Politica asta are multe fete,pe care nu le vedem :blinca:

Sa speram ca ,totusi, orice sa-ar intampla ,o sa ne fie mai bine... :band:

Editat de Victor Apostu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu parere de rau este din ce in ce mai real faptul ca nu vom pupa integrare in 2007 si asta independent de vointa lui Basescu care mai avea putin zilele astea si numai ca nu i-ar fi strans de gat pe oficialii europeni dupa semnalele pe care cu totii le-am auzit. Indiferent de ce am zice noi, cert este ca Europa nu ne vrea inca. Pe bune dreptate daca e sa gandim la rece...nu meritam.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Olli Rehn

 

Member of the European Commission, responsible for Enlargement

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate ca sunt unul din acei(putini) romani care nu vrea ca Romania sa intre in U.E. . Ce-mi ofera?! nimic bun Ce le oferim?! Totul . De ce nu putem sta si noi(ca tara) vertical si sa spunem ca Elvetia "multumim dar ...pas". Adica sa nu mai taiem porcul cu cutitul si sa pierdem traditia, sa nu mai cultivam decat anumite specii de vita de vie ca le dam peste nas frantzujilor, ....etc. NU, nu vreau ca Romania sa fie parte din U.E. Oricum, la cum merg lucrurile nici nu cred ca fi o aderare

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu vorbim aici de dorinta individuala de aderare, ci de eventualitatea datei de 010107. Daca chinuirea porcului inainte de a muri e traditie, atunci asa e, o pierdem.

 

Iar data de 010107 o dau ca sigura. Imi tai urechile daca nu intram. E ceva mai mult decat stabilit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×