Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Maine ma duc la teatru la "Julieta" a lui Andras Visky, piesa se va juca in romana. Din cat am citit despre ea se vrea a fi complexa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Azi am fost la teatru la piesa "Julieta" a lui Andras Visky, jucata in romana. Era o singura actrita si anume personajul principal care era o femeie unguroaica ce a fost deportata intr-un lagar pe vremea comunismului si punea la indoiala existenta lui D-zeu. Muzica si gesturile foarte bine asociate cu sentimentele si gandurile femeii, foarte expresive, au reliefat zbuciumul ei launtric ce oscila intre tagada, credinta si nebunie. A fost si un moment quasi-erotic. Pacat ca dura doar o ora.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am fost de curand la O noapte furtunoasa si mi-a placut mult

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe 28 februarie ma duc la Spargatorul de Nuci.Vine o trupa de balet din rusia.Cred ca va fii fain :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt din Timisoara si am fost la toate piesele (opere si operete) de la 11 decembrie 2005 incoace! :doh: adica: Vaduva vesela, My fair lady, Aida, Liliacul, Silvia, Concert Johann Strauss, VIVAT ACADEMIA, Concert de gala, Ludwing Nicolo& Jo, Someri de lux, Traviata, Rigoletto, Tosca si azi trebuia la Carmina Burana, dar nu am putut! Mai merg la Bal mascat, Nabucco, Dancing Queen si Turandot! Asta pana cand se intoarce opera la sfarsitul lui februarie din turneul din Olanda si frecventa creste! :P La teatru am fost numai la: Scrinul negru, Cascade de ras, Absolventul, Negutatorul din Venetia, Fata in fata si Noi Eminescu... pt ca imi place mai mult opera si operetele. Sper sa mai apuc ceva si de la teatru! Cel mai mult mi-a placut Silvia si pt prezenta lui Cristian Rudic, iar teatru Someri de lux pt CLAUDIU BLEONT &co! 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am mai intrebat o data si pe alt topic..dar nu strica sa intreb si a doua oara....daca poate cineva sa ma ajute sa gasesc textul piesei "5 femei de tranzitie" de rodica popescu bitanescu...adresa mea este lorele_iamaifamha@yahoo.com.thanx.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×