Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cam aceleasi spectacole care sunt prezentate si la noi, cu exceptia Madame Butterfly care a fost programata in 30 martie dar a fost inlocuita cu Rigoletto.Mi-ar fi placut sa vad piesa pentru ca nu am avut ocazia sa o vad pana acum. Cavalleria si Paiate , ultima data le-am vazut in urma cu vreo 3 ani. Mi-au placut ambele, dar de atunci nu le-au mai pus in scena in Timisoara, nu stiu de ce. Boema o voi vedea pentru prima data in luna aprilie, cand va fi premiera. A mai fost prezentata la noi dar eu nu am avut ocazia sa o vad, fiind in perioada sesiunii.

 

 

 

inlocuita cu Rigoletto de care mi-ai vorbit tu si despre care astept comentarii,asa "particip" si eu la spectacolele ONT.........

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hey!....nusht dak am scris la rubrica corecta dar daca stiti de unde pot lua comedii in franceza, usoare, bune, scrise kiar si de amatori....vreau sa pun una in scena;)....pls pv me

PS.dati'mi un site sau kiar daca scrieti voi....sa aiba cat de multe personaje:D:D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oare ce sa intampla? santem putini pe forum,subiecte abandonate,nimic nou,nici un interes?

Dragi forumisti,hai sa fim mai activi,sa nu lasam forumul sa moara!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

As dori si eu niste sfaturi.Am 13 ani si joc la scoala o piesa de teatru<motanul incaltat><puss in boots>.As vrea sa imi dati niste sfaturi cum sa interpretez cat mai bine.Contactati-ma la erdy_razvan.green_day@yahoo.com,sau datzi-mi add pe mess ;) :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cine vrea sa dea bani pe EA???   este intrebarea zilei, ca tineretul in nici un caz n-o sa piarda bani si timp pe o mumie cu bateriile expirate deja!!!   Si nu despre varsta ei vorbesc, ca am tot respectul pentru cei de 150 de ani, insa despre caracterul celori care le mai promoveaza in bataie de joc, cand sint in faza terminala al vietii!!!

Omul merge sa se distreze la teatru nu pentru a vedea un caz de pacienta trecuta cu probleme mentale.   Teatrul nu este un Spital de Psychiatrie!!! 

Populatia din Romania sint obligati sa iasa la pensie cu 30 de ani mai devreme decat batrana are acum.  Seriosi sa fim putin, de tristete avem parte cu toti intr-un fel sau altu, mai avem nevoie si de putina veselie daca avem de dat si bani la intrare,  nu persoane de varsta a 3-a vrem sa vedem, indiferent cine au fost odata!!!

Am fost si eu pacalita odata sa merg la o serata cu un muzician/vocalist mare in anii '60 intr-un Club aici si ce am primit??? - un mosneag care se clatina, nu stia de el unde se afla, si nici cuvintele cantecelor dar si de care-si mai amintea, nu-i mai stateau bine sa le rosteasca, nu se auzeau frumos din gura unui ... parea a fi un pedofil ..."hai fetita mea frageda in bratele mele sa te sarut cu patima" ar veni tradus aproximativ ce canta, imi venea rau.    Dac'ar fi cantat Imnul Secuiesc, era aplaudat in picioare, asa ne-a scarbit pe toti cei prezenti ca nici mancare nu ne mai trebuia.   

https://redactia.ro/de-ce-nu-mai-apare-in-public-marea-actrita-ileana-stana-ionescu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×