Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am tot discutat despre "artistii adevarati " de pe piata muzicala romaneasca! hai sa mai vb si despre cei cu adevarat buni! spuneti-va parerea despre artistii de teatru si opera care va plac!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mai, dar bate vantul pe aici! sa va mai prind ca mai comentati despre cei slabi, cand voi nu aveti cultura muzicala/teatrala! ::): :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ultimul spectacol pe care la-am vazut a fost ... aaaaaaaa ..... aaaaaa. ... acum .... aaaaa .... cred ca 4 - 5 ani. este vorba de opereta Liliacul - prezentata chiar in seara de revelion cu artisti ai operei din timisoara.

a am uitat ultimul spectacol la-am vazut duminica 27.06.2004 la teatrul de papusi din timisoara si este vorba de spectacolul "Guliver in tara papusilor". a fost super, actori tineri si entuziasti, pacat ca recuzita este de pe vremea cand eram eu copil. si ma voi duce la urmatorul spectacol duminica 04.07.2004 la o premiera - doi purcelusi- tot la teatrul de papusi.

:twisted: ::roll:: :twisted: ::): :twisted: ::): :twisted:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nice, doriand! e fain la teatrul de papusi! ::roll:: ma bucur ca ai dat si pe la liliacul, este o capodopera, dar crede-ma ca ar fi bine sa mai mergi odata in stagiunea viitoate, ca sa-or mai fi schimbat actorii si mai ales replicile! si mai vino si la alte spectacole!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am vazut (nu chiar ultima oara) spectacolul 'Balet rocca' cu muzica de Queen. Tipul care a fost in rolul principal zic ca interpretat rolul pana la identificare. Pacat ca nu ii stiu numele (am memorie f slaba) dar sunt convins ca el stie cine e :roll:

Ah da, si Don Giovanni cu o distributie de zile mari.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

NU MA JOC ASA!

 

Voi toti din Timi fericiti, aveti si opera si concerte si de toate. La noi, nu prea sunt!

 

Singurul moment fericit e toamna, cand se organizeaza o serie de spectacole cu trupe misto, in special de teatru scurt si vin nume mari, adevarati actori.

Atunci sunt nelipsita, dar asta e o saptamana/an

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot fi foarte fericit atat timp cat sa-a terminat stagiunea de ceva timp si eu nu am apucat sa prind ultimele spectacole. Mai ales acum cand am ceva timp...

Ma consolez cu gandul ca voi face niste excursii de weecaend prin zone uitate poate prind ceva muzica live. Se ofera cineva? :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

la ce te referi, la i g i u sa? daca iti place opera, ai incercat sa intrii pe www.opera.3x.ro? e un site super cu tot ceea ce se intampla pe la opera noastra! si nu numai! cand aveti timp intrati pe acesta adresa!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur pentru linca, nu stiam de el ci doar de www.ort.ro . Dar cum se stie, stagiunea incepe de-abia in toamna asa ca pana atunci trebuie sa ma multumesc cu ce concerte in aer liber mai prind ... la aia ma refeream. Bine macar ca am portabilitatea necesara :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×