Sari la conținut
Forum Roportal
Nebuloasa

Fotografii care au schimbat istoria

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am si eu o intrebare ..

Ce ai face daca ai fii fotograf profesionist si ai avea ocazia sa faci o fotografie inedita ,ce va castiga Premiul Pulitzer ..

"Un copil ,intr-o casa in flacari"

Ai da o mana de ajutor "victimei" sau ai face fotografia ? :D

 

 

As face fotografia, normal :) .

Ala se mai reincarneaza o data, dar eu intr-o viata viitoare poate nu mai am hobby-ul asta :cheer: !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acuma sper sa nu-mi faceti capul patrat ca numai Holocaust am in cap, dar uitati-va la pozele astea, sunt divine, sunt superbe, trebuia sa vi le arat. PS: Majoritatea au fost facute anu' trecut la Yom Hashoah (9 oct) si ador contrastul asta: Moarte si flori.

Poza mea preferata este aceea din camera de gazare.

post-166701-1232888412_thumb.jpg

post-166701-1232888547_thumb.jpg

post-166701-1232888605_thumb.jpg

post-166701-1232888639_thumb.jpg

post-166701-1232888690_thumb.jpg

post-166701-1232888755_thumb.jpg

post-166701-1232888818_thumb.jpg

post-166701-1232889058_thumb.jpg

post-166701-1232889248_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deci e absolut cutremuratoare poza aia cu copilul si uliul deasupra lui. E groaznica. Apropo, cred ca era vorba de Somalia..... io parca asa am citit undeva ....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acuma sper sa nu-mi faceti capul patrat ca numai Holocaust am in cap, dar uitati-va la pozele astea, sunt divine, sunt superbe, trebuia sa vi le arat. PS: Majoritatea au fost facute anu' trecut la Yom Hashoah (9 oct) si ador contrastul asta: Moarte si flori.

Poza mea preferata este aceea din camera de gazare.

sunt poze facute de tine?

daca nu..........

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"PS: Majoritatea au fost facute anu' trecut la Yom Hashoah (9 oct)"

 

Deci nu, pozele nu sunt facute de ea, dar pentru ca topicul e de asa natura, le voi permite.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Atletul de culoare american, Jesse Owens, la Olimpiada de la Berlin din 1936, pe podium, după ce primise medalia de aur,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am mai vazut pe undeva topul asta, usor modificat. Era inclusa si o imagine a unui cimp de lupta plin de morti.

 

Nu o sa inteleg niciodata arta asta a macabrului, ce sa zic de situatiile in care fotograful are posibilitatea de a face ceva, de a ajuta pe cineva, insa optiunea lui e alta!

 

 

Nu sint de acord nici in privinta catalogarii unui fotograf ca fiind "mare", daca munca lui s-a bazat pe exploatarea intimitatii si a sentimentelor altor persoane (indiferent de virsta si imprejurarile in care au fost ele surprinse).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La zeci de kilometri, departe de orice gadget, un vulpoi a ajuns vedeta dupa si-a bagat nasul, la propriu, in obiectivul fotografului Dan Dinu.

 

Povestea vulpoiului facut celebru de 2 fotografi

 

15x38cg.jpg

 

Povestea detaliata o gasiti in link-ul de mai sus. Fotografiile facute cu acest prilej circula pe retelele de socializare strangand o multime de fani. Aceasta fotografie poate nu va schimba istoria dar in mod cert va avea istoria ei.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×