Sari la conținut
Forum Roportal
pestisor

Pretul la interferon

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna ,sunt tot eu ,pestisor, vreau sa intreb daca stie cineva cat costa o fiola de interferon, avand in vedere ca nu am asigurare , si daca se poate procura de undeva la un pret mai redus, eu nu locuiesc in romania, dar poate se poate gasi mai ieftin in alta tara sau alt continent. Multumesc.A, inca o intrebare ; daca ar fi sa-mi fac asigurare in RO, cat costa pe luna asigurarea?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna ,sunt tot eu ,pestisor, vreau sa intreb daca stie cineva cat costa o fiola de interferon, avand in vedere ca nu am asigurare , si daca se poate procura de undeva la un pret mai redus, eu nu locuiesc in romania, dar poate se poate gasi mai ieftin in alta tara sau alt continent. Multumesc.A, inca o intrebare ; daca ar fi sa-mi fac asigurare in RO, cat costa pe luna asigurarea?

 

Nu te mai alarma atata ca nu cred sa ai nevoie de Interferon. Doar daca ai viremia (testul ADN PCR) foarte mare (>100.000 copii/ml) si ALT/TGP-ul cu mult peste valorile admise.

Deocamdata fa-ti celelate teste ca sa se determine in ce faza esti si daca virusul este replicativ.

Daca esti in Spania....am auzit ca pe acolo rar gasesti un doctor care sa fie asa cum trebuie de pregatit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna ,sunt tot eu ,pestisor, vreau sa intreb daca stie cineva cat costa o fiola de interferon, avand in vedere ca nu am asigurare , si daca se poate procura de undeva la un pret mai redus, eu nu locuiesc in romania, dar poate se poate gasi mai ieftin in alta tara sau alt continent. Multumesc.A, inca o intrebare ; daca ar fi sa-mi fac asigurare in RO, cat costa pe luna asigurarea?

 

Vrei sa inteleg sa iti faci asigurare de calatorii in strainatate, nu???

 

Bine ai venit pe Roportal...

 

 

Pretul pietei direct de la companiile de asigurare e 400 RON; dar fiindca e superoferta si ai intrat pe forumul roportal, si in plus, si eu am avut nevoie de asigurare de calatorii in strainatate pe 1 an, pot sa iti spun ca GTS turism are un contract foarte avantajos, foarte bun cu Unita Asigurari, si ei ti-o dau pentru 100 RON. Maximul despagubirii e de 50.000 Euro mi se pare...

Click aici

http://www.gtsturism.ro/index.php?pag=asigurari-medicale

 

Sper ca te-am ajutat....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc ptr. raspuns dar tot nu am aflat cat costa o fiola de interferon si daca se gaseste undeva in romania sau in strainatate.In legatura cu asigurarea de sanatate ,ma intereseaza cat costa asigurarea in RO, nu in strainatate.Am inteles ca se poate face asigurare si daca nu sunt angajata , daca se plateste din mana in fiecare luna, si am mai inteles ca la inceput trebuie platit si din urma .Specific ca eu nu am buletin in RO, dar am cetatenie romana si ma gandesc ca am aceleasi drepturi ca oricine.Daca poate cineva sa ma ajute cu un raspuns ii multumesc f. mult.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt pestisor, oameni buni, virusatilor :o: , ( nu o luati in serios ,glumesc :blink: , si eu sunt ca si voi :lol: ), oameni buni, am tot cerut sa- mi spuna cineva, daca stiti pe cineva care vinde , care are de vanzare fiole de interferon, la jumatate de pret, am citit odata ca cineva a afisat pe forum ca ar avea de vanzare interferon la jumate de pret . Deci, daca cineva are de vanzare poate sa ma caute pe forum . Sunt interesata :o: . Multumesc ,si inca o data , sa nu se supere nimeni pe mine , doar fac haz de necaz. bye FERICIRE

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×