Sari la conținut
Forum Roportal
DAVIDDRAGOS

PUTEM SAU NU?

Postări Recomandate

"CREDETI CA NOI CEI DE PE ACEST FORUM PUTEM INFLUENTA CUMVA SOCIETATEA ROMANEASCA ?SI DACA DA CUM?"

 

Noi cei de pe acest forum NU putem face nimic ... cei ce pot NU pierd vremea pe forum ... actioneaza

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi frumos. Teoretic, ar fi posibil. Practic, am serioase dubii. Este suficient sa urmaresti cateva teme si-ti poti da seama de tendinte... cate teme bune nu au fost facute varza? cate interventii de ... "mare exceptie" nu ai vazut? Atunci cand cineva nu e in stare sa patrunda intelesurile din alte postari sau pur si simplu nu intelege, trece la jigniri, cuvinte grele, invective, pentru ca nu are argumente sau nu le stie contracara pe cele cu care nu este de acord. Tupeul tine loc de eruditie, prea multa lume riposteaza inainte de a gandi. De multe ori mi-ar fi placut sa intervin in anumite discutii, dar n-am facut-o tocmai din considerentele de mai sus... Sa te cantonezi la nivelul discutiilor nu este suficient, dar poate fi un inceput.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Exact ceea ce spuneam... din pacate!...

 

Cel mai elocvent exemplu, este topicul despre moartea bietei studente T. D. (Te Deum ???), sau mai bine zis lipsa reactiilor constructive...

Suntem prea departati, ancorati fiecare in realitatea lui, chiar daca exista si consens ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:blink: CREDETI CA NOI CEI DE PE ACEST FORUM PUTEM INFLUENTA CUMVA SOCIETATEA ROMANEASCA ?SI DACA DA CUM? <_<

Societatea romaneasca mi se pare cam mult spus, poate doar pe unii dintre cei ce trec pe aici, iar dintre acestia doar cei care au deschidere pentru schimbare. Evident, in functie de personalitatea, educatia, structura lui interioara, influenta poate fi pozitiva sau negativa.

 

daca toti am pune mana de la mana, sa influentam si pe altii intr-o directie potrivita, da se poate, de ce nu? dar tre sa fim cu totii in aceeasi directie... si asta mai greu!

Si cine decide care este "directia potrivita" ? Si cine-ti da tie sau mie sau userului x dreptul sa stabilim care e acea directie ? Si de ce trebuie neaparat ca totul sa se faca intr-o directie comuna ? Cum ramane atunci cu diversitatea ?

Corect mi se pare sa-ti expui punctul de vedere asupra problemelor discutate, sa-ti sustii si argumentezi afirmatiile cum poti mai convingator si mai coerent, pentru ca cel ce va citi, sa poata sa treaca prin filtrul propriei gandiri informatiile citite si sa poata sa aleaga din ele pe cele pe care le poate asimila/accepta. Daca va fi sau nu influentat de ele depinde deja de alti factori.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:blink: CREDETI CA NOI CEI DE PE ACEST FORUM PUTEM INFLUENTA CUMVA SOCIETATEA ROMANEASCA ?SI DACA DA CUM? <_<

 

 

Fiecare sa gandeasca pentru el, nu "el" pentru fiecare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
CREDETI CA NOI CEI DE PE ACEST FORUM PUTEM INFLUENTA CUMVA SOCIETATEA ROMANEASCA ?SI DACA DA CUM?

 

 

Societatea e foarte greu de influenţat, pentru că e compusă din milioane de membrii,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Putem. Intii ne schimbam noi, iar noi influentam pe cei din jurul nostru. Cei din jurul nostru la rindul lor...etc.

 

 

Adevarat spus.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:haha: CREDETI CA NOI CEI DE PE ACEST FORUM PUTEM INFLUENTA CUMVA SOCIETATEA ROMANEASCA ?SI DACA DA CUM? :doh:

Putem. Intii ne schimbam noi, iar noi influentam pe cei din jurul nostru. Cei din jurul nostru la rindul lor...etc.

 

Societatea e foarte greu de influenţat, pentru că e compusă din milioane de membrii,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×