Sari la conținut
Forum Roportal
DAVIDDRAGOS

Evolutia spiritului

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

din anumite puncte de vedere se observa o evolutie generala... adica exista militanti pt. anumite drepturi. spiritul violentei "active" ca sa zic asa nu se mai vede. pedepsele, instinctele s-au cizelat, exista o tendinta spre meditatie, pacificare, purificare spirituala.

dar, in acelasi timp, exista un libertinaj, care denigreaza fiinta umana, in sens fizic. viata biologica este subapreciata.

exista o disproportie intre acestea doua care duce la un dezechilibru. pana cand nu se rezolva asta, nu va exista o evolutie reala a vietii asa cum o stim noi.

Editat de mica_curioasa
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
depinde. si evoluat si involuat.

nu crezi ca este o contradictie .ex ;o masina nu poate merge in acelasi timp repede si incet ,poate repede sau incet nu stiu daca este cea mai reusita comparatie dar este una buna zic eu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu crezi ca este o contradictie .ex ;o masina nu poate merge in acelasi timp repede si incet ,poate repede sau incet nu stiu daca este cea mai reusita comparatie dar este una buna zic eu

 

depinde din ce perspectiva privesti lucrurile. exista asa numitele nuante... viata e contradictorie, n-ai observat?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

[quoteInvoluat.

quote]

 

Crezi ca poti argumenta, Hadaly ? Ar fi interesant sa aflam argumentele tale ! Eu consider o categorica evolutie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×