Sari la conținut
Forum Roportal
Ovu'

Un site ortodox

Postări Recomandate

http://www.sfaturiortodoxe.ro/ - asta e siteul...eu am citit doar cateva "articole" de pe el si mi s-a parut mai mult decat vulgar si foarte indoctrinat...voi ce parere aveti?!

mai ales ca pe site sunt si videouri...unul din clipurile respective arata un avort(si scrie interzis minorilor)...clipu' respectiv a fost difuzat in unele licee, la clasele de a 9-a(15-16 ani) de catre Filantropie....cum judecati fapta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:spiteful: bleah. Penibil si jenant. Mai ales prin cum incearca sa se infiltreze in fiecare aspect al vietii omului, si sa ii dicteze ce sa gandeasca.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:P bleah. Penibil si jenant. Mai ales prin cum incearca sa se infiltreze in fiecare aspect al vietii omului, si sa ii dicteze ce sa gandeasca.

 

Nu inteleg cum adica fiecare aspect; sunt "sfaturi" pentru cei intru religia crestin-ortodoxa; cum la fel pe forum se discuta sfaturi despre sex; casatorie; pisici cu pepsi :spiteful: ; asa discuta popii (preoti; na) pe site-ul ala.. .sfaturi, nu dictari.... Daca vreti dictari, vedeti dictari ortodoxe (punct) ro

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
deci site-ul asta este o porcarie ... dau un singur exemplu : http://www.credo.ro/despre-catolici.php ... cum puii mei pot sa scrie asemenea porcarii cand pana in 1054 si ei il aveau pe papa capul bisericii ... in fine ..

Ah, vechea cearta....

 

Stii care e partea buna??? Generatia noastra in 2054 va putre sarbatori :P :spiteful: o mie de ani de cand ne tot certam....

 

Si partea si mai buna??? A noastra e autocefala, noi trebuie sa injuram numai pe unu, voi pe multi!!!! :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ah, vechea cearta....

 

Stii care e partea buna??? Generatia noastra in 2054 va putre sarbatori :P :spiteful: o mie de ani de cand ne tot certam....

 

Si partea si mai buna??? A noastra e autocefala, noi trebuie sa injuram numai pe unu, voi pe multi!!!! :yes:

eu nu injur pe nimeni

 

am mai citit unele chestii de pe site ... pierdere de vreme ... :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu nu injur pe nimeni

 

am mai citit unele chestii de pe site ... pierdere de vreme ... :spiteful:

 

Stiu ca nu injuri pe nmeni...

 

PS: Mai esti satanista?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu inteleg cum adica fiecare aspect; sunt "sfaturi" pentru cei intru religia crestin-ortodoxa; cum la fel pe forum se discuta sfaturi despre sex; casatorie; pisici cu pepsi :spiteful: ; asa discuta popii (preoti; na) pe site-ul ala.. .sfaturi, nu dictari.... Daca vreti dictari, vedeti dictari ortodoxe (punct) ro

Adica fiecare aspect: daca esti crestin ortodox asa tre sa te porti in familie, asta trebuie sa crezi despre yoga, despre rock, despre bioenergie, reincarnare... Ca sa nu mai spun de "adevarul" pe care il detin, si anume: ortodoxia e singura cale catre Dumnezeu, restul sunt secte.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stiu ca nu injuri pe nmeni...

 

PS: Mai esti satanista?

nu am fost niciodata ... eu nu sunt nimic ... nici chiar atee ...iar ortodoxa nici intr-un caz

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×