Sari la conținut
Forum Roportal
cucu mic

Cand sunt singur/a acasa...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Imi place sa fiu singura acasa. Nu are cine sa-mi dea cate ceva de facut, nu are cine sa ma deranjeze, iar eu pot face ce am chef. De obicei imi place sa dau muzica mai taaare decat de obicei si sa-mi fac propriul karaoke. :P Cand am chef sa ma linistesc (mai sunt si momente din astea :) ), ma bucur de lipsa zgomotelor de fond si ma apuc de citit. Atunci "prind" cel mai bine informatia si parca am un randament mai bun in parcurgerea cartii respective.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi place sa fiu singur acasa ca nu mai este tata sa ma bata la cap "fa ai, ia aia"!!DEobicei cand sunt singur acasa imi place sa chem un prieten la mine sa vb cu el sa stau sa glumesc si dau muzica la maxim :P !!!Deabia astept sa fiu la casa mea si sa fac ce vreau! :P :nea: :crazy:"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cand sunt singur acasa nu pre fac mare lucru. Fie dau muzica de bubuie toata casa, fie trag un somn mic :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cand sunt singura imi place sa fac putin curat uneori sa imi mai aranjez prin camera in ritmul meu...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cand sunt singur acasa, fie dau muzica la maxim , fie mai citesc sau invat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu cand sunt singura acasa,am chef sa fac curatenie,sa gatesc....si apoi sa trag un pui de somn....ah,si sa scriu,sa citesc in liniste....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai eu de obicei cand ramaneam singura acasa si eram mai mica, ma apucam cu fratiorul meu si faceam dezastru in bucatarie. :D Ne duceam in bucatarie, luam faina, oua, drojdie si ne apucam noi cica, de facut coca. :hi: Si uite asa, in toata bucataria si in casa era numa faina.. ;) Coca pe jos, pe pereti, vai ce era prin casa, dar cateodata ne si iesea ceva din coca aia. Am vrut odata sa facem fursecuri si ne-au iesit saratele.. :D :)

Acum nu mai am probleme. Ca sunt singura acasa sau nu, tot aia e. Am libertatea sa vin si sa plec fara intrebari sau comentarii. :))))

Editat de heidy_2005

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Topicul asta chiar m-a inveselit amintindu-mi de unele timpenii care le faceam cind eram eram lasat singur in casa.

Cind aveam 4, 5 ani ai mei lucrau in ture inverse si in intervalul orelor 13-15 ramineam singur.

 

Imi amintesc si acum ce fatza a facut maica-mea o data cind a intrat in casa si gasit fierul de calcat in priza incins si eu am distram copios topind niste betisoare de plastic iar in una din prize bagat un cui.

Din fericire la nul ca daca era la faza o incurcam. Am incasat o papara atunci.

 

Alta data tot cind eram singur m-am cocotat pe o toaleta cu oglinda (sper sa fie cuv. corect) din holul de la intrare.

M-am zbintuit pe ea pina s-a rasturnat cu oglinda mare peste mine. Noroc ca holul fiind mai strimt oglinda s-a rezemat de peretele opus iar cioburile chiar daca au cazut peste mine am avut noroc si nu m-am taiat.

Maica-mea a inlemnit cind a intrat in casa si a gasit holul darimat. M-a gasit in sufragerie dormind s nu mi-a mai facut nimic. Pentru ea era suficient ca m-a gasit intreg.

 

Alta data am razuit minerele din lemn de la fotolii cu cutitul. Atunci n-am scapat fara papara. :hi:

 

Alta data cu maica-mea in casa ma zbintuiam pe pat in dormitor. Camera era mica.

Ea era prin bucatarie.

Am facut un salt mai cu elan si am aterizat cu capul in elementii de la calorifer. M-a gasit in nesimtzire spre disperarea ei. Din fericire mi-am revenit. :D

 

O data ne-am strins vreo 4 la un tovaras de timpenii si am pus-o de un fotbal la el in casa. Avea apartament mare decomandat si un hol cit o camera. Am jucat cu o minge mare din piele. Cind dadeam cite un sut zbura mingea si se izbea de toti peretii. Atunci a iesit groasa tare. Dupa meci au ramas pereti juliti si 2 bibelouri sparte. Cind a venit ma-sa a facut apoplexie. L-a tocat pe ficioru-sau, consemnat in casa vreo 2 saptamini si dupa aia telefoane la parintii nostri.

 

Mai am faze dar nu-mi trec toate acum prin minte. Inchei cu una in care am aruncat rufele intinse pe balcon de la etajul 4. Balconul avea un grilaj metalic in lateral prin care imi incapea mina suficient cit sa scot rufa cu rufa si sa le dau drumul de sus. Din fericire rufele au aterizat la o vecina care avea gradina la parter. Ce-ar fi fost sa fie direct la bulevard? :)

 

In concluzie ai mei au cam avut de lucru cu mine cind ramineam singur.

Sper copilul meu sa nu-mi semene. :D

Editat de misu183

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In concluzie ai mei au cam avut de lucru cu mine cind ramineam singur.

Sper copilul meu sa nu-mi semene. :D

Nastrusnice intamplari...m-au amuzat teribil... :hi:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×