Sari la conținut
Forum Roportal
cucu mic

Cand sunt singur/a acasa...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Hmm.., nu stiu daca se poate numi un hoby, dar eu urmaresc sa raman mereu singur acasa.

Sa ma intind in voie la soare :huggles: , iar apoi un pic de gimnastica :huggles: , pe urma iesind la o plimbarica prin oras :cheers:"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si mie imi place sa stau singura acasa.Cand eram cam de 13ani dabia asteptam sa plece ai mei sa raman singurica.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa ma intind in voie la soare  :huggles: , iar apoi un pic de gimnastica :huggles: , pe urma iesind la o plimbarica prin oras :cheer:"

[snapbacca]44287[/snapbacca]

 

Sau de ce nu, sa inviti o fata la tine acasa... :vava: :cheers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu cand eram mai micuta, si ramaneam singura acasa, imi placea sa caut prin sertare :o: ,

dar acum,.... stiu ca pot sa stau singura in oras cat vreau, fara sa ma astepte nimeni acasa :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Hmm.., nu stiu daca se poate numi un hoby, dar eu urmaresc sa raman mereu singur acasa.

Sa ma intind in voie la soare  :o: , iar apoi un pic de gimnastica :spiteful: , pe urma iesind la o plimbarica prin oras :vava:"

[snapbacca]44287[/snapbacca]

 

 

 

cand nu lucram imi facusem un hobby din a "freca buha" (scuzati expresia) singura acasa ... acum insa tanjesc dupa vremurile alea .!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu copil prostut, cand eram mai mic, luam o oglinda si faceam sa reflecteze soarele in ea, necajind trecatorii .., ii faceam sa se uite de unde vine lumina ca closca care sta pe langa pui si se uita numai in sus in stanga si dreapta sa nu vina tarca :o: .., iar apoi ne-am facut noi o echipa de copii, la care parintii erau plecati la lucru si ne tineau inchisi in casa, ne camuflam in balcoane si strigam unul la altul pe care sa-la ochim, tocmai din capatul strazii ..., va dati seama bietul om cand ii se pironeau 5-6 reflectoare in orbite, dupa ce iesea din zona de asalt era dus cu totul :waccao: de nu mai stia nici pe ce lume e :blinca: ... eee ce rau am fost cand eram mai mic.., oooff ca cateodata parca imi e dor de acele vremuri...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

imi place cateodata cand is singura sa deschid toate geamurile, sa dau asa o senzatie fres (iarna-i misto :vava: ), sa dau drumu' la o muzica "tampita" (fatboy slim sau ceva de genu') si sa incep sa dansez prin casa (clothes are only an option :o: )...

dupa, chem niste prieteni (after having carefully placed bacca every clothing item removed from the body :o: :spiteful: ), ne uitam la un film ceva, ascultam niste muzica and then hit the town...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ah, relief ! Un topic numa' bun pentru pierdut timpul in mod placut. Deci, ce fac eu cand raman singur acasa ? Punctul 1 : ma relaxez. Deschid geamurile, fie iarna fie vara, apoi las aerul sa intre in casa si daca e curent sa infoaie perdelele puternic. Imi da o senzatie de fresness, nemaipomenita. Apoi ma dedic placerii mele de baza, cititul. Chiar daca e galagie pe strada, simt o armonie cu lumea inconjuratoare.. stii, cand esti tu cu tine si nimica nu mai poate interveni.. era sa uit ! 2. Scot telefonul din priza.

 

Asa. Nu mai stiu care zicea despre clothing ca este optional, dar e very true. Am momente cand abia astept sa plece ai mei ca sa pot respira in voie, cu tot corpul. Muzica de fundal pun cateodata.. Bach (the well-tempered piano) sau Mozart(Salzburg soloists) ma relaxeaza bine de tot. Atat de bine incat am patit-o de cateva ori sa adorm pe muzica, without clothing.. bine ca m-am trezit cand cineva introducea cheia in usa.

 

Faza cu invitatul de prieteni.. nu prea o practic. Nu e ceva de lauda, dar eu zic ca apartaentul meu nu arata destul de bine pentru visitors.. fie si prieteni. In schimb dupa o sedinta de aer curat de vreo doua ore plec eu prin zona si mai tot timpul gasesc ceva de facut.. inclusiv sa-mi vizitez prietenii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ah, relief ! Un topic numa' bun pentru pierdut timpul in mod placut. Deci, ce fac eu cand raman singur acasa ? Punctul 1 : ma relaxez. Deschid geamurile, fie iarna fie vara, apoi las aerul sa intre in casa si daca e curent sa infoaie perdelele puternic. Imi da o senzatie de fresness, nemaipomenita. Apoi ma dedic placerii mele de baza, cititul. Chiar daca e galagie pe strada, simt o armonie cu lumea inconjuratoare.. stii, cand esti tu cu tine si nimica nu mai poate interveni.. era sa uit ! 2. Scot telefonul din priza.

 

 

[snapbacca]45298[/snapbacca]

 

si daca pasarica din colivie ciripeste cantecelul ei... :thinca:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×