Sari la conținut
Forum Roportal
giovanna55

Neincredere

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cum sa gandesc ca sa am mai multa incredere in cei din jur,insa fara a fi naiva?Si cum sa am mai mult incredere in mine fara sa ma supraestimez? Un exemplu de neincredere(,care am crezut k e gelozie,dar apoi mi-am dat seama k singura problema este neincrederea,care izvoraste din frica de a nu fi naiva si de a nu fi pacalita si utopica)este cand fostul meu prieten imi spunea k ma iubeste si ca are ochii numai pentru mine,dar totusi cand juca o data bedminton cu prietena prietenului lui si ea s-a aplecat dupa fluturas a intrebat=o daca are chiloti cu dantela,lucru care nu m-a deranjat pe moment,dar apoi mi-a venit gandul,nici mcar nu m-am gandit la treaba asta,a venit el singur peste noapte,cum ca daca a vazut ce chiloti are,automat s-a si uitat la fundul ei(cand zic uitat nu ma refer la uitat pur si simplu cu indiferenta,ci uitat "moama ce buna e"),cu toate ca el imi zicea ca are ochi numai pentru mine si ca nu se uita la altele.Si acum jumatate din mine crede k el s-a holbat la fundul ei,ami ales k vroia sa ma faca geloasa zicandu-mi ca i-ar placea sa o faca cu ea,si jumatate din mine crede ca el nu s-a uitat la fundul ei in sensul de "moama ce fund are" ci i-au sarit chilotii in evidenta,si cum era tipic pentru el sa faca astfel de glume nu s-a abtinut.Asta este un exemplu de neincredere,pentru ca daca as fi avut incredere nu as mai fi fost confuza si nu as mai fi avut 2 pareri depsre acelasi lucru.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cum sa gandesc ca sa am mai multa incredere in cei din jur,insa fara a fi naiva?Si cum sa am mai mult incredere in mine fara sa ma supraestimez? Un exemplu de neincredere(,care am crezut k e gelozie,dar apoi mi-am dat seama k singura problema este neincrederea,care izvoraste din frica de a nu fi naiva si de a nu fi pacalita si utopica)este cand fostul meu prieten imi spunea k ma iubeste si ca are ochii numai pentru mine,dar totusi cand juca o data bedminton cu prietena prietenului lui si ea s-a aplecat dupa fluturas a intrebat=o daca are chiloti cu dantela,lucru care nu m-a deranjat pe moment,dar apoi mi-a venit gandul,nici mcar nu m-am gandit la treaba asta,a venit el singur peste noapte,cum ca daca a vazut ce chiloti are,automat s-a si uitat la fundul ei(cand zic uitat nu ma refer la uitat pur si simplu cu indiferenta,ci uitat "moama ce buna e"),cu toate ca el imi zicea ca are ochi numai pentru mine si ca nu se uita la altele.Si acum jumatate din mine crede k el s-a holbat la fundul ei,ami ales k vroia sa ma faca geloasa zicandu-mi ca i-ar placea sa o faca cu ea,si jumatate din mine crede ca el nu s-a uitat la fundul ei in sensul de "moama ce fund are" ci i-au sarit chilotii in evidenta,si cum era tipic pentru el sa faca astfel de glume nu s-a abtinut.Asta este un exemplu de neincredere,pentru ca daca as fi avut incredere nu as mai fi fost confuza si nu as mai fi avut 2 pareri depsre acelasi lucru.

 

 

doamne si ce de funduri sunt in centru si ce de chilotei cu dantela..... :good:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:yahoo: pai nu cred ca e vina ta, el de ce facea astfel de glume??

cred ca era normal sa te simti asa derutata...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:yahoo: pai nu cred ca e vina ta, el de ce facea astfel de glume??

cred ca era normal sa te simti asa derutata...

 

"putin" da.

Dar nu foarte mult.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce te mai macina faptul ca ala se uita la dantela chilotilor lui aia atat timp cat timp tu nu mai esti cu el ? Iti risipesti energia de pomana !

 

In schimb , cui nu ii plac chilotii cu dantela ? :yahoo: Propun sa deschidem un topic numai ptr asa ceva !

Editat de freakkk

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce te mai macina faptul ca ala se uita la dantela chilotilor lui aia atat timp cat timp tu nu mai esti cu el ? Iti risipesti energia de pomana !

 

In schimb , cui nu ii plac chilotii cu dantela ? :crazy: Propun sa deschidem un topic numai ptr asa ceva !

 

Poate fostul prieten a dat intre timp jos chilotii aia de dantela sa-i vada fundul mai bine?! :yahoo:

 

Increderea in sine la fete n-ar trebui sa vina numai dinspre...fund.

Editat de iosafat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In urma acestei intamplari nefericite posibil sa fi dezvoltat o tulburare obsesiv-compulsiva ptr chilotii cu dantela !

 

Cati ani ai ? Nu cred ca mai mult de 15-16 daca te framanta asemenea lucruri !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In urma acestei intamplari nefericite posibil sa fi dezvoltat o tulburare obsesiv-compulsiva ptr chilotii cu dantela !

 

Cati ani ai ? Nu cred ca mai mult de 15-16 daca te framanta asemenea lucruri !

da...asa e..fac 16 peste 1 luna...deci sa inteleg ca asemena framantari trec?ca eu ziceam k am luat-o razna si nu ma simteam prea bine in pielea mea...si nu m-ar fi framantat faptul k a intrebat-o de lenjeria intima daca nu imi povestea ca era o data fara sutien si i se vedeau sanii si el nu mai putea ...chestii de genul...adica si el a contribuit la pierderea increderii mele in el pentru ca imi povestea mult despre cat de buna este ea,poate doar ca sa ma faca geloasa,dar a reusit doar sa ma indeparteze,el zicea ca asa se convinge ca il iubesc si ca de fapt pe mine ma iubeste si cand m-am despartit de el imi spunea ca ii este greu fara mine,ca nu poate concepe viata fara mine,ca nu crede ca va mai iubi pe alticineva ca sunt idealul lui...acum poate are dreptate,nu zic nu,dar o parte din mine crede si o parte nu,si as vrea sa nu mai existe acea parte care nu crede...cateodata nu cred nici in rugaciuni pentru ca nu stiu daca au destul putere sa se implineasca...deci e grav daca am ajuns sa ma indoiesc cateodata si de Dumnezeu...asta vroiam sa va intreb cum sa gandesc ca sa am incredere in oameni insa fara a fi naiva..poate ca nu m-am exprimat bine la inceput,dar asta vroiam sa aflu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×