Sari la conținut
Forum Roportal
leonardo2010

acces account

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salut. Cum sa fac sa schimb din account limitat in account nelimitat .In acest moment sunt pe account limitat si nu pot sa fac multe chesti ,nici inca un user nou cu acces nelimitat.Cum sa fac sa schimb sa am acces nelimitat la account?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intri intr-un "Administrator" (adica intr-un user care este administrator) si te duci la "User Accounts" / "Change an account" / (Dai click pe "Useru" pe care vrei sa-l faci administrator / Change the account type /selectezi Computer administrator si dai click pe change acount type.

 

Daca esti intr-un user care are Limited Acount nu poti sa modifici in Administrator.

 

[ Sper ca am fost destul de clar . . . ]

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

deci eu sunt intrun user care are limited account si alt user Administrator nu mai am ca sa pot sa il schimbsi pe asta limited sa il fac administrator. Chiar nu exista ici o solutie sa il fac pe asta limited administrator?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La instalarea sistemului te intreaba ce parola sa-i dai userului Administrator, nu ti-o amintesti? Ca sa o introduci, cand iti apare ecranul de login apesi de 2 ori CTRL+ALT+DEL si o sa apara o ferestra in care poti scrie numele userului: administrator. Incearca combinatii de tip administrator fara parola, administrator/administrator, administrator/admin

 

Daca nu merge va trebui sa resetezi parola.. o sa-ti explicam cum

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×