Sari la conținut
Forum Roportal
justme2006

Dr. Stanculescu Ruxandra, Medlife - imi puteti spune ceva despre dansa?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salutare ferelor.

Ma tot plimb pe la diverse doctorite ginecolog(intrucat, recunosc, la barbati mi-e mult prea jena sa ma duc) si nu pot spune ca am nimenit vreo dr de care sa fiu super multumita. Trebuie zilele urmatoare sa ma duc sa fac niste analize la medlife si as vrea sa ma duc la o consultatie de Dr Stanculescu Ruxandra.

Am ales-o pe dansa pe un singur criteriu: este mai in varsta, deci are exp. La dr tinere am mai fost, si desi sunt f amabile, nu sunt f experimentate:(...Totusi mi-e teama ca fiind f solicitata(este conf doctor, autor a multe articole de specialitate) sa nu aiba timp sa se ocupe de fiecare pacienta in parte cum ar trebui.

Deocamdata ma duc doar la controale, dar sunt in cautarea unei doctorite competente cu care sa si nasc in viitorul apropiat.

Ce stiti de dansa? ati fost sau aveti cunostinte care au fost la dansa?

pls help me!

multumesc din suflet pt raspunsuri:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai scris de mult Justme.........stiu.Dar uite cum vine treaba.Eu sunt insarcinata in 22 de saptamani si sunt sub obs acestei dr.In seara asta nu stiu ce mi-a venit dar am simtit ca nu mai am incredere in ea.Si am inceput sa caut pe google si sa intreb de ea pe diferite forumuri.O sa dau copy paste la un raspuns..........Si decideti voi cele ce cititi.......

 

"Buna,

 

Razgindeste-te cit mai ai timp....pe 2 ianuarie am nascut prin cezariana la asa zisa Dr. Stanculescu, care a reusit sa-mi omoare copilul. Era la termen, complet sanatos (ecografii facute la Dr. Pelinescu) si a miscat in burtica pina in ultima clipa...Nu pot sa lupt altfel decit anuntind pe toata lumea sa se fereasca de acest calau. In aceasi zi, pe 2 ianuarie i-a mai murit un copil de 4,5Kg, nastere normala, pe care aproape l-a decapitat..Deci 2 copii morti la 3 nasteri (a mai facut una in aceeasi zi..). Ambii copii perfect normali si sanatosi, sunt acum in pamint....

 

Daca am reusit sa te fac sa-ti pui intrebari, ma bucur, caci poate vei avea inspiratia sa cauti un medic nu un criminal. Anunta pe cine mai stii, sa se fereasca de acest "om".

 

Cind imi plingeam copilul in spital, am aflat de la personalul de acolo ca mai are multe alte esecuri fatale la activ....nu stiu cine o poate opri.... "

 

No comment,desi trebuie sa spun ca mie tocmai mi-a prescris amoxicilina si regim.........in sarcina.Med meu de familie a facut fete fete cand a auzit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

preity, si eu am laut antibitotice in sarcina si mi s-a recomandat regim alimentar. si nu eram pacienta acelei doctorite. ceea ce ma mira foarte mult este ca medlife pastreaza astfel de doctori (daca mai este acolo doctorita respectiva si daca sunt adevarate cele relatate de persoana respectiva).

 

oricum, doctorul obstretician poate fi schimbat oricand. si parerea mea este ca nu pe net, ci prin cunostinte sa cautati un medic bun cu care sa nasteti. de exemplu la polizu si la ellias am auzit ca majoritatea doctorilor sunt buni.

 

va doresc succes in gasirea unei doctorite in care sa aveti incredere. e mare lucru atunci cand e vorba de o sarcina.

si sa nu uit. eu am schimbat doctorita de la una in varsta la una tanara, desi cu cea mai in varsta nascusem la prima sarcina. tot din motive de incredere. culmea, nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am hotarat sa o schimb.GATA,nu mai merge cu asta.Si o sa ma duc la medicul meu la care merg de la 14 ani.O sa ii iau niste flori mari si o sa-mi cer iertare ca am mers la altcineva intre timp :kiss: :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
preity, si eu am laut antibitotice in sarcina si mi s-a recomandat regim alimentar. si nu eram pacienta acelei doctorite. ceea ce ma mira foarte mult este ca medlife pastreaza astfel de doctori (daca mai este acolo doctorita respectiva si daca sunt adevarate cele relatate de persoana respectiva).

 

Ce ma mira foarte mult este ca se vorbeste de o firma "medlife"...si doctori de acolo...ca o rezolavare a nasterii.

 

Pentru obstretica eu am apelat la medicul de zona...am nascut normal si fara complicatii...

Pe vremea aia nu existau doctori sau clinici particulari(e).

 

F.N.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da,ma gandeam,pana la urma medicii fac cunoscuta o institutie.Adica,daca se numeste Medlife nu inseamna ca trebuie sa aiba "in componenta" numai medici buni.Din contra,cred ca daca se mai ivesc cazuri de medici cu care nu te poti intelege si care nu stiu ce fac,acest Medlife ar trebui sa nu mai fie considerat un "brand",asa cum se intampla acum.

Apropos de dr mea.I-am scris d-nului dr Dan Tutunaru(cred ca ati auzit de el,oricum,am vaz ca lucreaza la Elias)si am intrebat daca trebuie sa ma ingrijorez de valoarea IgG-ului de la CMV si de asemenea cat ar trebui sa mai iau Utrogestanul.Si mi-a zis asa.La Utrogestan ca e bun doar pana se fixeaza bine sarcina si pana se formeaza placenta.A zis el asa,pana in 14 sapt.Dupa aia,spre exemplu in cazul meu in care am colul cam scurt,nu ma ajuta cu nimic.La faza cu CMV-ul,mi-a zis ca valoarea IgG este valoarea anticorpilor din organismul meu formati dupa o infectie mai veche.Faza la care m-a si intrebat "Ce scoala a facut dr ta?De dans sau de bune maniere?"

Precizez ca dr Stanculescu mi-a zis ca valoarea e foarte mare si ca bb mai mult ca sigur are malformatii.Chiar mi-a batut apropo la un avort ...........ca "Doar nu o sa chinui si copilul si pe tine".........Chiar ca nu imi mai vine sa merg la ea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×