Sari la conținut
Forum Roportal
ioana c. munteanu

rugaminte personala

Postări Recomandate

Buna,

Ma numesc Ioana Cristina Munteanu, sunt studenta la Facultatea de Filosofie, din cadrul Universitatii Al.I. Cuza, Iasi, sectia Comunicare Sociala si Relatii Publice, anul III. Doresc sa-mi dau licenta in comunicare interculturala, abordand tema privind socul cultural si etapele parcurse de o persoana care decide sa emigreze in alta tara, in cazul de fata Japonia. Acesta este motivul pentru care am decis sa intru pe forum in speranta ca voi gasi o persoana stabilita in Japonia care va da curs rugamintii mele de a coresponda prin mail cu mine, povestindu-mi experienta sale in Japonia, sentimentele pe care le-a avut de la primii pasi pe taram nipon, modul in care a reusit sa se acomodeze stilului de viata al acestei tari, impresiile sale despre aceasta tara atat de indepartata de casa.

Doresc sa-i asigur pe cei interesati de intentiile mele sincere si le garantez ca tot ceea ce imi vor spune va fi folosit numai in scop academic, in elaborarea unei teze de licenta.

Multumesc anticipat si va stau la dispozitie pentru eventualele intrebari si nelamuriri.

Adresa mea de mail este m.ioanacristina@yahoo.com

Editat de ioana c. munteanu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×