Sari la conținut
Forum Roportal
Vrabi

Lipom de grasime

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cam de 2-3 ani am pe umarul stang un punct de grasime. De cateva zile sa inflamat, sa invinetit putin si ma doare destul de tare la atingere. De doctor mie foarte frica, daca stiti sa imi spuneti ce se intampla daca mai astept sau ce metode/unguenti stiti voi ca as putea folosi?

 

Multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cam de 2-3 ani am pe umarul stang un punct de grasime. De cateva zile sa inflamat, sa invinetit putin si ma doare destul de tare la atingere. De doctor mie foarte frica, daca stiti sa imi spuneti ce se intampla daca mai astept sau ce metode/unguenti stiti voi ca as putea folosi?

 

Multumesc

Du-te repejor la medic, sa nu se complice treaba. Cauta un chirurg bun! Si bafta multa! Nu doare, nu vei avea probleme daca te duci! Unguentele nu dau rezultate daca s-a inflamat deja.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Du-te repejor la medic, sa nu se complice treaba. Cauta un chirurg bun! Si bafta multa! Nu doare, nu vei avea probleme daca te duci! Unguentele nu dau rezultate daca s-a inflamat deja.

Chiar asa grav e? Ce se intampla daca mai astept, cum se poate complica? 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu, nu sunt medic, dar infectiile complica treaba mereu, asa ca du-te... nu e mare lucru, e chiar foarte simplu, o operatie mica si gata! Hai, succes! Si curaj!

Editat de Hadaly

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Du-te la medicul de familie, arata-i-l si poate te trimite la dermatolog sau consulta un dermatolog cu cabinet privat sau cere sfatul unei farmaciste. S-ar putea sa fie suficient un simplu unguent cu antibiotic, in cel mai bun caz. Poate nu e cazul chiar de operatie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca mi-a aparut un lipom pe obraz, putin mai jos de ochi, pe partea stanga, cam pe langa osul fetei, dermatologul va fi nevoit sa imi ceara sa fac anumite analize sau pur si simplu il va extirpa el ? Multumesc :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×