Sari la conținut
Forum Roportal
eddy1973

Broscute testoase..

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

gata am scapat de broscuta, i-am dat drumu intr-o balta din apropiere..mi-am dat seama ca nu am cunostintele necesare pentru a avea grija de ea, acum sper sa supravietuiasca

 

topicul se poate inchide

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

buna..am si eu o testoasa cu tamplele rosii..cam de vreo saptamana...cred k am o mica problema cu ea..am impresia k e cam grasuta..i-am dat cam mult sa manance..(ups.. :o: .)..e grav...?stie careva sa-mi spuna si mie..cum as putea sa o fac sa mai slabeasca un pic..?parca nu mai e asa de vioaie ca la inceput..e in regula daca o mai scot din acvariu din cand in cand..o pun pe pat..sa faca un pic de miscare..si se baga pe unde poate..sub perna patura..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

buna,

 

tocmai ce am primit( de la o colega ce nu o mai dorea) o broscuta; are carapacea maro si are 2 dungi galbene pe cap. stiti cumva ce specie este?cat se face de mare?

 

are un acvariu special pt ea dar mi sa spus ca tot iese din el zilnic....o fi perioada de hibernare? sau are nevoie de un acvariu mai mare?

 

multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:flowers: pare tare dragutza broscuta ta. :doh:

 

difrentele de temperatura provoaca o afectiune destul de des intalnita la dansele: conjunctivita.

temperatura mediului (apa- aer) tre sa fie cat mai constanta posibil.

 

poate ne arati ceva poze cu broscuta. :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:flowers: pare tare dragutza broscuta ta. :doh:

 

difrentele de temperatura provoaca o afectiune destul de des intalnita la dansele: conjunctivita.

temperatura mediului (apa- aer) tre sa fie cat mai constanta posibil.

 

poate ne arati ceva poze cu broscuta. :flowers:

 

 

numai ce am primit-o in aceasta dimineata 8) ii voi face poze si vi le arat maine.

 

am sunat la magazinul de unde a fost cumparata si mi-au zis ca ei le ziceau Broscute Regale dar nu stiau daca asta e denumirea lor corecta. Oricum trebuie sa ii cumpar un vas mai mare pt ca e f activa si vrea sa "evadeze" :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×