Sari la conținut
Forum Roportal
mbrad_26

Plac video cu pixel shader 3

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

salut...as vrea sa ma sfatuiti in alegerea unei placi video care sa aiba pixel shader 3...si sa aiba si un pret decent...

placa video prezenta Ati 9600 PRO..nu mi mai face fata

 

Placa de baza asus k8n care vine si ea schimbata.....si am sa mi pun si un athlon pe 64 de biti

Editat de mbrad_26

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut, daca chiar vrei sa faci o investitie, de genul, eu zic sa nu te opresti la ceva fara suport DirectX 10, nvidia seria 8xxx aparute au si versiuni Low End si se comporta mai bine decat seria 6, cine stie ce jocuri mai apar care vor necesita asa ceva, am inteles ca in curand va fi si pe Windows Xp DirectX 10

ATI nu recomand !!!

bafta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
salut...as vrea sa ma sfatuiti in alegerea unei placi video care sa aiba pixel shader 3...si sa aiba si un pret decent...

placa video prezenta Ati 9600 PRO..nu mi mai face fata

 

Placa de baza asus k8n care vine si ea schimbata.....si am sa mi pun si un athlon pe 64 de biti

 

Te poti orienta spre un Nvidia 7600 GT. Seria 6 deja este...

 

 

well, depinde... daca e vorba de NVidia, seria 6xxx are deja suport PS 3.0, dar ATi abia de la 1600 are suport PS 3.0...

 

De ce oare posteaza unii doar de dragul de a a aduna posturi, fara a fi informati corect?

Prima placa cu suport Pixel model Shader 3 de la ati este X1300, insa nu este recomandata pentru jocuri.

 

Salut, daca chiar vrei sa faci o investitie, de genul, eu zic sa nu te opresti la ceva fara suport DirectX 10, nvidia seria 8xxx aparute au si versiuni Low End si se comporta mai bine decat seria 6, cine stie ce jocuri mai apar care vor necesita asa ceva, am inteles ca in curand va fi si pe Windows Xp DirectX 10

ATI nu recomand !!!

bafta

 

Low End insemnand pocnitori gen 8400 GS? Oameni buni , omul vrea sa se joace , nu sa se uite la filme si sa umble pe net! Daca este sa alegem ceva din seria 8 , pai atunci incepem sa aruncam un ochi de la 8600 incolo. Nimic mai jos.

 

Si..mai spuneai si Windows XP Direct X 10?

Vorbe multe , foarte multe! Windows XP nu va vedea niciodata Dx10. Din ce stiu eu , pur si simplu API'ul xp'ului nu se intelege cu DX 10.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×