Sari la conținut
Forum Roportal
Carspin

El vrea sa ramanem "buni prieteni"

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ei...mi-a facut bine citind povestea ta.Sunt chiar acum intr-o ipostaza teribil de asemanatoare care s-a nascut in iulie si a inceput sa moara la sfarsitul lui octombrie 2007 .O poveste inceputa dupa o dezamagire de a mea.El mai doritor de relatie decat mine...El...rabdator,cald,amuzant,spiritual....DEOSEBIT.Imi arata ca dorea sa se implice.Incet-incet m-am implicat sufleteste si eu.Diferentele ar fi ca relatia noastra era doar virtuala si ca....el este cel care nu vrea sa fim nici macar prieteni.

Insa atitudinea....Parca ar fi a unui singur barbat...Aceleasi vorbe..."Tu esti atat de delicata...Totul are legatura doar cu mine....Eu nu iti pot oferi ceea ce ai tu nevoie(desi nu-i cerusem nimic)...Esti fascinanta...Nu esti vinovata pentru absenta mea,doar ca tu nu ai nevoie de o relatie imposibila!M-am retras sperand ca,in mod firesc, ma vei uita"

Poate ca nu mi-a explicat atatea cate a facut prietenul tau,insa ideea este cam aceeasi.

Raspunsul meu...Cam ca si al tau...Nu exagerez.La inceput atitudinea de a parea detasata si de a-i propune,totusi prietenie...A reaparut spunandu-mi"nu puteam suporta ideea ca ai putea crede ca tu esti vinovata cu ceva" si...a disparut din nou.I-am scris un e-mail in care i-am spus ca sunt convinsa ca sentimentele mele nu sunt impartasite,ca ma asteptam ca,daca vrea sa iasa din viata mea sa o faca corect ,adica sa-mi spuna motivul pentru care o face si ca....eu nu il voi mai cauta.

Doare teribil,stiu...In fiecare dimineata ma trezesc doar cu speranta ca aceasta zi care incepe va aduce cu ea un semn de la el...Semnul nu vine...Apar indoielile.."daca as fi spus asta,daca as fi facut cealalta?"....Insa raspunsul este exact ca al ta:

Daca ma iubeste va sti ce sa faca pentru a reface relatia.Daca nu....sper sa uit cu timpul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Carspin.. Ma gandesc la o chestie.. Ce-ar fi sa dispari... Adica pe cat posibil sa nu te mai lovesti de el.. Schimba orarul de la sala de sport.. Evita sa te intalnesti cu prietenii cand e si el.. Nu stiu, suna tampit, dar ma gandesc ca poate esti prea la dispozitia lui, asa.. Stie ca oricand tu esti acolo..

Si parerea mea e ca se joaca. Si totusi, ce situatie idioata.. Am vazut ca dureaza din octombrie.. Eu una n-as fi rezistat atat :good:

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Carspin.. Ma gandesc la o chestie.. Ce-ar fi sa dispari... Adica pe cat posibil sa nu te mai lovesti de el.. Schimba orarul de la sala de sport.. Evita sa te intalnesti cu prietenii cand e si el.. Nu stiu, suna tampit, dar ma gandesc ca poate esti prea la dispozitia lui, asa.. Stie ca oricand tu esti acolo..

Si parerea mea e ca se joaca. Si totusi, ce situatie idioata.. Am vazut ca dureaza din octombrie.. Eu una n-as fi rezistat atat :pardon:

Si eu sunt de aceeasi parere,ar trebui sa "dispari" din viata lui pentru o vreme,poate asa se trezeste la realitate si isi da seama ce vrea cu adevarat.Daca te iubeste,va gasi puterea sa lupte pentru tine,indiferent ce framantari il macina,iar daca nu,atunci nu ai pierdut nimic...Dumnezeu sa-ti dea putere sa "schimbi ceea ce poti schimba,sa accepti ceea ce nu mai poti schimba,si ,MAI ALES,SA POTI SA FACI DIFERENTA DINTRE ELE"...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt exact intr-o situatie asemanatoare zilele astea. Dar se pare ca totusi lucrurile tind sa se indrepte spre bine, dar, nu stiu pentru cat timp. Imi pare rau pentru tine, tot ce pot sa iti spun este sa fii puternica si sa treci peste, daca e sa fiti impreuna veti fi cu siguranta. Trebuie doar sa ai rabdare si sa te bucuri de fiecare clipa petrecuta cu el, fara sa ai prea multe asteptari.Eu asta incerc sa fac acum...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×