Sari la conținut
Forum Roportal
soarele

A mai trecut un an ... si in total 10 ...

Postări Recomandate

termina cu patetismele, dumnezeu i-a facut un bine ca l-a luat de pe pamantul asta infect.

 

Dap ... poate ai dreptate ... poate Dumnezeu i-a oferit ceva mai bun decat ceea ce a avut parte aici ... in putinii ani petrecuti ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Se apropie Sarbatorile de iarna ... si ca in fiecare an in aceasta perioada ma gandesc mai mult la tata ... ii am pe toti ceilalti langa mine, dar lipseste el ... viata merge inainte ...

 

Da, de sarbatori e cel mai greu. Capul sus! Mergi inainte! Esti o norocoasa daca il poti vedea pe viitorul socru ca pe un tata.

 

termina cu patetismele, dumnezeu i-a facut un bine ca l-a luat de pe pamantul asta infect.

 

N-ai pierdut nimic in viata ta?! N-ai pierdut pe nimeni?!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, de sarbatori e cel mai greu. Capul sus! Mergi inainte! Esti o norocoasa daca il poti vedea pe viitorul socru ca pe un tata.

 

 

Dap ... am incercat si imi nu-mi pare rau ... pt mine cuvantul "tata" inseamna foarte mult ... indiferent cat de bun ar fi si indiferent de cat de mult m-ar apropia ... niciodata nu va putea sa-l inlocuiasca pe tata ... si cred ca nimeni din lumea asta nu poate inlocui vreun parinte ... incerc sa ma obisnuiesc cu faptul ca "tata" trebuie sa-i mai spun si altcuiva ... trebuie sa fac o deosebire intre sensurile acestui cuvant ... si sper sa ma conving de acest lucru cat mai repede pt ca din respect trebuie sa-i strig "mama" si "tata" ... nu am mai pronuntat acest cuvant de 10 ani ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da, de sarbatori e cel mai greu. Capul sus! Mergi inainte! Esti o norocoasa daca il poti vedea pe viitorul socru ca pe un tata.

 

 

 

N-ai pierdut nimic in viata ta?! N-ai pierdut pe nimeni?!

 

 

-mi-am pierdut tatal la 10ani

-mi-am pierdut un var la 18 ani

-nu mai am nici un bunic in viata

-la 24 de ani am pierdut o matusa (care era destul de frumoasa)

-in curand o sa-mi moara un unchi de cancer

 

cand am auzit vestea ca a murit tatal meu m-am dus si mi-am pus o placa la pick-up. era o poveste, mi se pare ca greuceanu. vroiam sa ii demonstrez mamei ca decand e ea in spital langa tata, eu am invatat sa umblu cu pick-upul.

 

nu am fost la inmormantarea bunicii mele pentru ca mi-a fost sila. am pretextat ca am de invatat pentru bac.

 

la inmormantarea matusii am fost doar pentru ca in momentele alea ma gandeam toata ziua la sinucidere, si orice avea legatura cu moartea imi suscita un interes deosebit. pe tot parcursul inmormantarii am vorbit cu un var despre (bininteles) sinucidere, si admiram o verisoara primara pentru felul superb in care arata. mi-ar fi placut sa am o astfel de prietena.

seara m-am grabit sa ajung acasa ca sa vad meciul romania-danemarca 2-2 (in seara aia romania a pierdut calificarea la turneul mondial sau european, nu mai stiu). a fost una dintre cele mai frumoase zile de depresie din viata mea.

 

am fost la inmormantarea unui bunic pe care l-am apreciat foarte mult. ma gandesc cu respect la el. era un om tacut . a murit de cancer, iar inainte de moarte nu s-a vaitat aproape deloc, desi cancerul stie toata lumea cam ce fel de iesiri din scena pregateste.

 

moartea nu ma impresioneaza decat atunci cand e vorba despre moartea mea.

 

referitor la semnatura ta, eu as fi scris astfel:

 

PE TERMEN LUNG, LIPSA SEXULUI DUCE LA DISPERARE SI LA POSTARI REPETATE PE ROPORTAL

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

EDIT: scrisesem alte chestii, dar din respect pentru cea care a deschis topicul, o sa ma abtin. Nu meriti osteneala.

Editat de DAriaNA2006

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

astazi voi merge sa-i duc o coronita de bradut ... dar oare de acolo ... se mai poate bucura de lumina sarbatorilor ???

ma voi ruga pentru sufletul lui ....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dap ... este foarte greu ... se spune ca ranile se vindeca ... sau vii cu vii si mortii cu mortii ... dar nu pot ... nu pot ... pur si simplu ... si cand ma gandesc ca anul acesta va avea loc un important eveniment in viata mea ... nunta ... simt ca ... este un gol mare ... lipseste cineva ... si cu toate ca imi plac nuntile ... la propria nunta ... nu vreau sa fie ceva deosebit ... nu pot trece peste acest gol imens ... si totusi au trecut mai bine de 10 ani ... dar nu il pot uita ... :scare:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×