Sari la conținut
Forum Roportal
crs_tzep

Seria STAR-TREK

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Topic adresat catre fanii sf-ului

 

Care dintre seriile STAR TREca va placut cel mai mult ??

STAR TREca Enterprise (ENT)

STAR TREca The Next Generation (TNG)

STAR TREca Deep Space Nine (DS9)

STAR TREca VoYager (VOY)

or

Star Treca (seria originala) (TOS)

 

 

Ce parere aveti de incheierea ENT doar dupa 4 sezoane (durata relativ mica) ..chiar daca nu a avut succes la public asa de mare ca celealte serii totusi a fost reusit !

 

Mie cel mai mult mi-a placut TNG

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hmmmm vad ca nu sunt prea multi fani sf pe aici ..o alta intrebare a vazut cinev astar-treca din voi ca eu imi aduc aminte ca primele episoade le-am vazut in generala duminica la tvr la emisiunea de la ora 17 de sf si am fost fascinat de atunci !!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si yo am fost facinat intr-un timp de star treca.......dar dup aia am descoperit seria alien si mam indepartat de picard si toti baietiasii de pe enterprisse........in 97 cand a aparut trilogia reeditata star wras m8iam dat seama ca vader bate tot crewuu de pe enterprisse legar la ocai si cu o mana la spate.........a fost misto o perioada star treca...da dup aia sa dat la fund......si costumele ecaipajului mi se pareau cam gayis

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si costumele ecaipajului mi se pareau cam gayis
:De :De

 

Am vazut si alien si toate filmele din star wars si toata seria startreca si sufletul meu tot la star treca a ramas ...star wars e mai mult o poveste aproape imposibila stil matrix (care mi-a placut 2) singurul film Sf dintre cele enumerate care ar putea fi adevarat intr-o zi e star treca ..:Pe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:De :De

 

...star wars e mai mult o poveste aproape imposibila

[snapbacca]44212[/snapbacca]

 

 

pai este o super poveste frate.....george lucas a creeat un intreg univers...de asta se caeama sf.....e pur fictiune si nu o neg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

stiai ca in 1983 , filmul star wars "revenge of the jedi" devenind "return of the jedi" a atras dupa el scaimbarea de nume si a filmului star treca "cahan-sa revenge" in "the wrath of cahan"?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am urmarit cu mare placere Star Trek. Acum insa nu as mai avea rabdarea necesara. De fapt nu as mai avea rabdarea sa urmaresc nici un serial. Star Trek mi se pare super interesant, plin de fantezie si facut in asa fel ca , la final, sa intelegi cate ceva din psihologia umana. Super film!! Iar Patrick Stewart - Jean-Luc Picard - un suuuper actor!

Editat de dordemine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut Star Trek TNG, intamplator chiar de la primul episod, prima si prima data, pe un program sarbesc, in toamna anului '87 sau '88. Pe atunci aveam 7-8 ani. Tin minte ca era in fiecare marti la ora 5. Inca de pe atunci ma tinea captiv in fata televizorului.

 

Apoi a aparut pe TVR prin '92-'93. Deja intelegeam mai bine ce se intampla. Am pierdut strict accidental, sa zicem ca maximum 5 episoade. Aveam subiect de discutie la scoala si in timpul liber pentru toata saptamana.

 

In perioada liceului l-am vazut ocazional pe SAT1 la nemti.

 

Acum am toata seria pe HDD-ul extern, iar de 1-2 ori pe saptamana, in loc de povestea de inainte de culcare vad 1-2 episoade.

 

TNG nu este numai un SF, ci este si o frumoasta poveste despre moralitate. Asta mi-a placut cel mai mult. Desi poate suna ciudat, o parte din mine gandeste si traieste star trek ;)

Editat de concept W

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×