Sari la conținut
Forum Roportal
ginionista_pc

va rog sa ma ajutati:((

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

va rog mult mult mult sa ma ajutati :)

unitatea mea nu-mi mai citeste cd-urile! am avut multe probleme cu ea..dar s-au rezolvat...si dupa c s-au rezolvat toate si cand credeam k totul va fi bn.....am luat un cd cu muzik si l-am pus in unitate. A inceput sa huruie si park ziceai ca ar cade ceva prin ea! ;) .......chestia e k cateodata mi le citeste....dupa c restartez calculatorul...dar nu intotdeauna... :lol2:

AJUTATI-MA VA IMPLOR! am mult d lucru cu cd-uri si problema asta ma depaseste complet :fool: :D :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

verifica mufele din interior daca sunt puse cum trebuie pe placa de baza sau cumpara alt cd'rom ;)

daca am inteles bine ce ai scris... ca la cum scrii... :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
va rog mult mult mult sa ma ajutati :beee:

unitatea mea nu-mi mai citeste cd-urile! am avut multe probleme cu ea..dar s-au rezolvat...si dupa c s-au rezolvat toate si cand credeam k totul va fi bn.....am luat un cd cu muzik si l-am pus in unitate. A inceput sa huruie si park ziceai ca ar cade ceva prin ea! 8) .......chestia e k cateodata mi le citeste....dupa c restartez calculatorul...dar nu intotdeauna... :P

AJUTATI-MA VA IMPLOR! am mult d lucru cu cd-uri si problema asta ma depaseste complet ;) :P :P

Poti sa faci cum a zis GigJoe,sa cumperi un cd de curatare,dar nu cred ca-ti va rezolva problema...in cel mai fericit caz iti va mai citi cd-urile o vreme dar apoi din ce in ce mai greu pana cand poti sa-l arunci....am patit-o si eu cu un cd writer de la msi.

Daca e in garantie du-l la service 8) ....daca nu,cumparat-ti altul de calitate mai buna :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aceleasi probleme le-am avut si eu cu unitatea optica, erori de citire sau blocare sistem si ii trecea numa' cu restart. Trimis la Service, primit inapoi la fel, neatins, cu mentiunea: "Unitate optica functionala, problemele se datoreaza sistemului de operare. Va sugeram o reparare de sistem." :P

Desi revoltata de solutia primita am pus totusi CD-ul bootabil de Windows in DVD-Rw si... a mers si installul, iar dupa n-am mai avut probleme. :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

o cestie f ciudata......mi-am reinstalat ieri un alt antvirus de dimineata.....si cand am deschis calculatorul seara si am pus un cd mergea si merge in continuare ;) ......chestia e ca atunci cand am instalat anti-virusul i-am dat sa-mi scaneze sistemul...e extrem de ciudata chestia :ermm: ......sper sa-mi citeasca in continuare cd-urile.......dar cred ca nu o sa tina mult(sper sa nu fiea asa)...ms oricum :friends: ....si va mai spun daca mai apar probleme

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×