Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

N-am jignit pe nimeni, dar m-am simti jignit.

 

Ok, cred ca ma depaseste situatia.

Daca iau sa recitesc ce ai scris, nu cred ca as intelege nici atunci.

nu am vrut sa te jignesc dar eu caut cu infrigurare solutii la cea ce eu consider criza umanitati ( noi oameni am inceput sa ne plafonam nu mai evoluam in primul rind ca specie de ani buni stagnam si ne multumim cu ceea ce avem al doilea rind ca societate ;

- civic si etic umanitatea cunoaste o depreciere exagerata ,tineretul injura pe strazi vorbeste cu o vulgaritate iesita din comun

-stiintific nu se mai descopera nimic considerabil nu mai apar savanti sau descoperiri care sa ne ajute sa depasim acest prag critic la care am ajuns) si altele pe care le stim cu toti dar nu am timp sa le enumar iti doresc numai bine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum a inceput viata sau cum a aparut omul?

Exista documentare actualizate pe discovery channel.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
SINTEM OARE UN EXPERIMENT AL UNEI ENTITATI NECUNOSCUTA NOUA SAU SINTEM O FIINTA DE SINE STATATOARE ?

 

 

ai postat o intrebare profunda, DAVIDDRAGOS!

 

convingerea mea este ca: "SUNTEM UN EXPERIMENT AL UNEI ENTITATI NECUNOSCUTA NOUA SI(!!!) SUNTEM O FIINTA DE SINE STATATOARE, IN ACELASI TIMP!

 

mai mult chiar, entitatea necunoscuta noua, devine, prin noi, o fiinta de sine statatoare.

 

 

 

mai impartaseste cineva de pe acest forum aceasta convingere?

ca entitatea necunoscuta noua este chiar adevaratul Dumnezeu?

 

" Dumnezeu e in voi" ni s-a spus, dar noi ne incapatanam sa-l cautam in ceruri...

Editat de octavc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cum a inceput viata sau cum a aparut omul?Exista documentare actualizate pe discovery channel.
un proverb foarte adevarat spune:"NIMIC DIN CEEA CE VEZI NU ESTE ADEVARAT TOTUL ESTE CU TOTUL ALTCEVA ".NU MAI CREDE TOT CE VEZI SAU AUZI PENTRU CA DOAR O CANTITATE MICA DIN INFORMATII SINT ADEVARATE IAR ACELEA SINT SCAPARI RESTUL SINT PENTRU INTOXICARE SAU UN MOD DE A NU DESCOPERI ADEVARUL
ai postat o intrebare profunda, DAVIDDRAGOS!convingerea mea este ca: "SUNTEM UN EXPERIMENT AL UNEI ENTITATI NECUNOSCUTA NOUA SI(!!!) SUNTEM O FIINTA DE SINE STATATOARE, IN ACELASI TIMP!mai mult chiar, entitatea necunoscuta noua, devine, prin noi, o fiinta de sine statatoare.mai impartaseste cineva de pe acest forum aceasta convingere?ca entitatea necunoscuta noua este chiar adevaratul Dumnezeu?" Dumnezeu e in voi" ni s-a spus, dar noi ne incapatanam sa-l cautam in ceruri...
mai corect spus am fost un experiment dar indepartindune de creatorul nostru oricine ar fi acela am invatat sa ne purtam singuri de grija si am devenit acea fiinta de sine statatoare pe care o sustii tu - NU vad de ce afirmi ca este o intrebare profunda eu cred ca ar trebui sa ne intereseze mai mult aceste probleme de cit evolutia indecelui DON JONSON sau al dolarului sau a altor lucruri care palesc total in comparatie cu acestea pe care le propun eu.Nu cred ca ne va ajuta altceva in afara de cugetul si spritul nostru in viata nimic din cele pamintene la care le acordam atit de mult timp din viata noastra iar de fapt ele sint frunze in bataia timpului Fii fericit si cauta iubirea in orice forma posibila si vei vedea mai usor adevarul :beee:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Unde zice acest lucru?

"Dumnezeu e in voi"

Imi poti arata unde scrie asta?

 

Desigur!!!

In genele tale, in instinctul tau, in inteligenta ta..., in fiinta ta, in constiinta ta.

 

Iar daca nu simti acest adevar, si il vrei scris cu litere, atunci iti mai pot arata un loc unde scrie asta:

 

in cartea mea!!! ("Civilizatia Inilor / Civilizatia gandurilor).

 

numai ganduri bune,

octavc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
adica o specie aparuta in mod natural nu creata artificial ca un experiment

:flowers:

Pai da, creata artificial am spus ca nu sunt.in special din moment ce toti suntem organici nu cred ca organicul poate sa fie artificial :brunette: ...iar specie aparuta in mod natural...defineste te rog- naturalul 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
convingerea mea este ca: "SUNTEM UN EXPERIMENT AL UNEI ENTITATI NECUNOSCUTA NOUA SI(!!!) SUNTEM O FIINTA DE SINE STATATOARE, IN ACELASI TIMP!

 

Nu putem fi un experiment al unei entitati necunoscuta noua. Nu putem face experimente pe noi insine fara a constientiza asta. De fapt entitatea in cauza este spiritul nostru detasat de ego. Noi suntem celulele ce alcatuim acea entitate...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai da, creata artificial am spus ca nu sunt.in special din moment ce toti suntem organici nu cred ca organicul poate sa fie artificial :brunette: ...iar specie aparuta in mod natural...defineste te rog- naturalul :flowers:
mincarea noastra este de natura origanica dar de fapt este creata artificial(gatita )din mai multe ingrediente arganice deci intr-un fel sau altul este organica dar si creata articial sa zicemclonele sint organice dar reproduse artificial la fel ca si alte lucruri modificate genetic.
Nu putem fi un experiment al unei entitati necunoscuta noua. Nu putem face experimente pe noi insine fara a constientiza asta. De fapt entitatea in cauza este spiritul nostru detasat de ego. Noi suntem celulele ce alcatuim acea entitate...
asta inseamna ca putem pune atitea aparitii extraterestre pe seama spiritului nostru? sau putem afirma ca sintem singuri in univers ? ori nu ai inteles sensul sau ideea intrebarii?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
asta inseamna ca putem pune atitea aparitii extraterestre pe seama spiritului nostru? sau putem afirma ca sintem singuri in univers ? ori nu ai inteles sensul sau ideea intrebarii?

 

Ma refeream la o entitate muuult superioara oricarei entitati extraterestre. In cea ce priveste extraterestiri si de contributia data de-a lungul evolutiei noastre, mi-e tot una. Intr-adevar daca exista alte prezente pe alte planete, in alte galaxii, in alte universuri, termenul de extraterestru pe care-l percepem noi, nu dezvaluie suficient sensul cuvantului. Cu ajutorul evolutiei extraterestrilor(de aici facem parte si noi), galaxiilor , materiei in general, acea entitate sus amintita, tinde ori nu tinde spre perfectiune.

Editat de ironic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×