Sari la conținut
Forum Roportal
Baby_Blue

Eurovision

Postări Recomandate

Votati preferatii! :huggles: Voturile vor conta la clasamentul oficial Eurovision! :cheers:

Le tinem pumnii stransi celor de la Sistem si Luminitei! :huggles:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si uite ca ne-am prezentat bine anul acesta si pentru ca ne-am "facut temele" am obtinut un loc poate nesperat : 3 !! Medalie de bronz pentru Romania si toate felicitarile noastre !!

 

PS : Iar Malta, scuzati-mi subiectivismul, dar nu avea ce cauta pe locul II...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dap, felicitari pentru concurentii nostri.

 

M-am cam "albit" cand am vazut ca noi le-am dat moldovenilor 12 puncte si ei ne-au dat doar 7 iar rusilor 10 :huggles:

 

A! Si mai era sa ma deprim pe la inceput, cand Elvetia era pe primul loc si mie nu-mi placea deloc. Macar grecoaica a meritat... piesa nu m-a "innebunit".

 

Cei plecati in Spania la capsuni au votat bine. 12 puncte de la ei. :cheer: Si cei din Israel - acelasi spirit patriotic. :cheers:

 

Dar... totul e bine cand se termina cu bine. A fost bine... am urcat si noi o data in 50 de ani pe podium la Eurovizion! :huggles:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur pentru Romania. Dar tosusi inclin sa cred ca sistemul de vot nu releva cel mai bine calitatea melodiilor ci este un fel de razboi al natiunilor. pe noi ne-au votat capsunarii, scandinavii sa-au votat intre ei, arabii din olanda i-au votat pe turci, grecii au primit voturi de la macedoneni,ciprioti,turci si de cei din tara de adoptie a Elenei (solista), Suedia am impresia nu mai retin. In plus de asta grecoaica nu a o fost outsidera pentru ca era destul de cunoscuta in Europa de cand era la Antique.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Romania!! Bravo Luminita si Sistem!!

 

Acum nu mai conteaza cine ne-a dat sau nu puncte, ideea e ca am terminat pe locul 3, iar melodia romanilor a facut din nou sala sa vibreze si au fost aplaudati la scena deschisa, la fel ca si in semifinale... :huggles: :huggles: :cheers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In afara de ai nostri, mie mi-a placut foarte mult vocea Chiarei (Malta) si melodia lui Ortal (Franta). In orice caz, am avut parte de o clasare frumusica si sunt mandra de Luminita si Sistem! :vava: Poate la anul vom avea mai mult :cheer:

 

 

I

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-au placut baietii din Letonia si tipa din Israel, care, pe langa o voce frumoasa, a avut si o rochie superba... :cheer: :vava: :beee:

 

Cu toate ca a castigat, melodia reprezentantei Greciei nu m-a impresionat... dar asa e cand ai vecini "amabili"... :huggles: :huggles: :cheers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bravo alor nostri! Voturile moldovenilor m-au dezamagit! :huggles: Multe tari sa-au votat intre ele.Mi-au placut melodiile din Malta si Israel.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si uite ca ne-am prezentat bine anul acesta si pentru ca ne-am "facut temele" am obtinut un loc poate nesperat : 3 !! Medalie de bronz pentru Romania si toate felicitarile noastre !!

 

PS : Iar Malta, scuzati-mi subiectivismul, dar nu avea ce cauta pe locul II...

[snapbacca]43887[/snapbacca]

 

Intradevar un loc nesperat pentru Sistem si Luminita (mie sincer nu mi-a placut melodia lor)

Malta mi-a placut mult , merita loc de frunte. Nu prea inteleg ce cauta grecii pe locul intai, au fost melodii mult mai bune decat a lor!

Mai mi-a placut si melodia ungurilor, a turcilor dar si Zdob si Zdub( au stiut sa faca "atmosfera"...). :oca:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mmmmm....daca moldovenii au fost (poate :Pe ) obiectivi....treaba lor....nu avem de ce sa ii acuzam :Pe. si in ceea ce priveste votul Romaniei pentru Zdob si Zdup mie mi sa-a parut motivat...caci mi-a placut foarte mult prestatia lor si mai ales atmosfera care au realizat-o acolo(cum zicea si Maricaul :cheers:).....

oricum romanii AU FOST TARI LA PROPRIU... si multi dintre concurentii de acolo au afirmat ca piesa Luminitei&Sistem a fost za best :huggles: :huggles:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×