Sari la conținut
Forum Roportal
Sch

intrebari pentru evolutionisti

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

LOL bune citate dark, chiar amuzante.

 

Ce nu intelegi tu Sch si predicatorii de tipul aluia pe care l-ai citat este ca toti avem in noi zeci, poate sute de mutatii...da, fiecare om de pe pamant are. Dupa tine toti ar trebui sa fim eliminati nu? :yahoo:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sch puiule, decat sa te incurci si mai mult inaintand termeni pe care nu-i stapanesti precum mutatiile genetice, complexitatea genelor samd, te sfatuiesc sa meditezi asupra ce stii tu ca e evolutia, si sa-mi raspunzi cu cuvintele tale, nu cu citate din altii, si cu raspunsurile pe care ti le-au spus altii sa sa le pui aici, caci se vede clar treaba ca te-ai mai interesat pe l;a creationistii tai, si ai mai venit cu niste replici prefabricate.

Intrebare: ce este evolutia, explicata cu urmatoarele cuvinte cheie: selectie naturala, adaptare la mediu, diversitate genetica, trasaturi mostenite. Sa cuprinda 2-3 propozitii din creierasul tau.

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hmm.....oameni buni....sunt doua puncte de vedere cel putin....voi credeti ca nu stiu ca nu o adopt pe a voastra?

 

citat..."creationistii tai..."

.......(not nice)

observ ca sunt deranjant cand postez...si nu...nu aiurea...ci doar un alt punct de vedere....nimic mai mult...

precum spuneam vechea controversa....creatie vs evolutie...nici voi nu va puteti demonstra nimic nici eu....doar ramanem cu verbul a crede.......so....no critics no offence..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
hmm.....oameni buni....sunt doua puncte de vedere cel putin....voi credeti ca nu stiu ca nu o adopt pe a voastra?

 

citat..."creationistii tai..."

.......(not nice)

observ ca sunt deranjant cand postez...si nu...nu aiurea...ci doar un alt punct de vedere....nimic mai mult...

precum spuneam vechea controversa....creatie vs evolutie...nici voi nu va puteti demonstra nimic nici eu....doar ramanem cu verbul a crede.......so....no critics no offence..

da, principala diferenta dintre cele doua puncte de vedere, creationist si evolutionist este ca cel din urma se bazeaza pe dovezi acumulate in zeci de ani de studiu si descoperiri, pe cand creationismul se bazeaza pe parerea unora de acum 3000 de ani, nedemonstrata, fara dovezi. No offence.

So, cum ramane cu intrebarea mea?

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o intrebare....referitor la evolutia omului din maimuta....

se stie ca maimuta are 48 de cromozomi cum explicati ca printr-un accident omul are doar 46 de cr? asta... contrazice t evolutiei.....astept argumente....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum contrazice? Ba tocmai as spune ca o confirma, poate nu stiai, dar cromozomii se mai rearanjeaza, mai fuzioneaza.

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da, principala diferenta dintre cele doua puncte de vedere, creationist si evolutionist este ca cel din urma se bazeaza pe dovezi acumulate in zeci de ani de studiu si descoperiri, pe cand creationismul se bazeaza pe parerea unora de acum 3000 de ani, nedemonstrata, fara dovezi. No offence.

So, cum ramane cu intrebarea mea?

da ati facut o provocare....dar argumente si dovezi stintifice exista ......sper ca unele le voi pune la dispozitie .....pe topic ......si atunci mai putem discuta

poate va dura ceva timp... dar incerc sa ma tin de cuvint

p

s teoria evolutiei a fost declrata in anii trecuti ...ca cea mai mare excrocherie din istoria omenirii...!!!! n-am spus-o eu ci oamenii stintei!!!! ........

da in cadrul aceleiasi specii exista evolutie..... dar nu de la o specie la alta....!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
teoria evolutiei a fost declrata in anii trecuti ...ca cea mai mare excrocherie din istoria omenirii...!!!! n-am spus-o eu ci oamenii stintei!!!! ........

Adica adeptii creationismului stiintific? :yahoo:

Iar legat de speciatie, tin sa te contrazic, a fost probata si in laborator, si observata si in natura.

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
bine Enki...dar atunci ar trebui sa evolueze si nu sa piarda 2 cr?....

Nu inteleg intrebarea.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×