Sari la conținut
Forum Roportal
angi81

Ce parere aveti de literatura romana in comparatie cu alte literaturi?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Apreciez foarte mult scriitorii nostri si capodoperele lor, insa intodeauna am preferat literatura straina(rusa, franceza), in defavoarea literaturii noastre. Voi ce parere aveti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Apreciez foarte mult scriitorii nostri si capodoperele lor, insa intodeauna am preferat literatura straina(rusa, franceza), in defavoarea literaturii noastre. Voi ce parere aveti?

..la fel ca tine , prefer cea straina .. :beee:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

literatura romana este preferata mea...unde mai gasesc eu un eliade in literatura straina?sau un cioran?sau pe cartarescu....intr-adevar si literatura straina este de f buna calitate dar consider ca mai intai trebuie sa iti apreciezi literatura tarii tale si apoi sa descoperi tainele altor tari....trebuie sa stii sa vezi diferentele si apoi sa judeci care literatura este mai buna.....daca tu, ca roman, nu iti apreciezi scriitorii, atunci cine?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
literatura romana este preferata mea...unde mai gasesc eu un eliade in literatura straina?sau un cioran?sau pe cartarescu....intr-adevar si literatura straina este de f buna calitate dar consider ca mai intai trebuie sa iti apreciezi literatura tarii tale si apoi sa descoperi tainele altor tari....trebuie sa stii sa vezi diferentele si apoi sa judeci care literatura este mai buna.....daca tu, ca roman, nu iti apreciezi scriitorii, atunci cine?

 

De acord cu tine...dar la Cartarescu ma opresc :lol2:

 

Ma fascineaza literatura romana si rusa...si...cam atat....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sper ca cititi literatura straina in limba in care a fost scrisa... pen ca traducerile....sunt alta literatura. parerea mea. :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sper ca cititi literatura straina in limba in care a fost scrisa... pen ca traducerile....sunt alta literatura. parerea mea. :lol2:

 

 

Doar franceza si engleza... Rusa mi-e imposibil cu toate ca as fi vrut.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu am o literatura preferata insa am autori pe care-i prefer )))

in literatura romana sunt scriitori de valoare internationala,numai ca unii romani ii uita prea usor si nu se sinchisesc sa citeasca ce-au scris ei :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×