Sari la conținut
Forum Roportal
m4trix2003

Investitii pentru tineri !

Postări Recomandate

Fond de investitii pentru tineri ! ideea aceasta este pentru un concurs..dar oricum si pentru o afacere noua...Acest fond care vreau sa il infiintez este un fond destinat tinerilor cu varste cuprinse intre 16-18 ani, dar si copii cu varste mai mici. Am ales acest grup de varsta pentru ca la 16 copii devin constienti de importanta banului si incep sa simta ce inseamna el. Acest fond de investitii este bun pentru copii care au o suma de bani la inceputul liceului si isi investesc acesti bani, iar cand absolva liceul pot avea o suma considerabila cu care o pot investi din nou sau o pot cheltui. Acesta este un exemplu.

Astept intrebari si propuneri pe aceasta tema....vreau sa vad ce parere aveti de asa ceva...

 

matrice

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut m4trix2003,

 

E o idee interesanta dar nu cred ca va fi usor de gasit tineri care sa doreasca sa investeasca mai ales la aceasta varsta. Majoritatea nu se gandesc la viitor.

Mai degraba ar fi parinti care ar fi interesati de siguranta viitorului copiilor lor.

Cel care ofera asa ceva trebuie sa fie foarte credibil. A trecut vremea cand lumea investea orbeste in fonduri gen caritas si fni.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da !...trebuie sa fie ceva de incredere...pei altfel nici nu as face asa ceva...sper sa reusesc sa fac cat mai bine proiectul si dupa aceea sa vedem ce iese...profitul...o sa fie mai greu la inceput...sper sa fac planul de afaceri foarte bine (am castigat de curand locaul 2 pe tara la sectiunea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multam, dar stirea am vazut-o demult ! ... :roll:)..oricum mersi...si nu imi fac probleme pentru promovare nici din punct de vedere al banilor nici din punct de vedere al ideilor de marcaeting...

off the record...joci la bursa?

 

matrice

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
off the record...joci la bursa?

Nu.

 

Stirea a aparut in Gardianul astazi si de aceea m-am gandit ca informatia este destul de noua. E bine ca supraveghezi piata si stii de ofertele existente.

 

Daca mai vad ceva care sa aiba legatura cu subiectul o sa te anunt (prin intermediul forumului).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Te-am intrebat de bursa deoarece vreau sa am pe cineva cu care sa vb...adica sa barfesc despre bursa...(ex: ce mai face actiunea aia, aia si aia)...si nu am cu cine....tu cati ani ai?...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am 23 de ani iar acum prioritatea este terminarea facultatii. Mai incolo cine stie ...

Dintre cei care citesc acest mesaj poate se va gasi cineva care joaca la bursa si nu are cu cine sa "comenteze" rezultatele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu exista nimeni care joaca la bursa si vrea sa schimbe pareri?...nu pot sa cred...ca bursa e plina de brocaeri profesionisti si incepatori...sunt o groaza...aaa...cred ca stiu de c nu raspunde nimeni...acum toti brocaerii se duc in vacanta sau se pregatest de vacanta...

 

matrice

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu exista nimeni care joaca la bursa si vrea sa schimbe pareri?...nu pot sa cred...ca bursa e plina de brokeri profesionisti si incepatori...sunt o groaza...aaa...cred ca stiu d c nu raspunde nimeni...acum toti brokerii se duc in vacanta sau se pregatest de vacanta...

matrice

 

Eu as vrea sa joc la bursa... cei care joaca probabil ca nu prea au timp si de forumuri... eu cand o sa am afacerile in picioare sau o sa joc la bursa probabil c-o sa uit de toate forumurile pe care la vizitez acum.

In legatura cu proiectul tau... cred ca ar fi mai bine sa faci un fond de investitii pentru tineri si mai mari.. deci sa largesi aria.. de la 16 la 24 de ani.. ca sa includa si facultatile... eu mi-as baga banii.. spune-mi si mie de concursul de planuri de afaceri.. poate particip si eu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×