Sari la conținut
Forum Roportal
Al3xx

Poti sa iubesti doua persoan in acelasi timp ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu poti pacali inima, dar totul pleaca de la creier.

Dubla personalitate, schizofrenia si alte boli care pleaca de la creier pot influenta tot corpul.

Tu nu ai cum sa sti acest lucru deoarece esti o persoana normala !

 

Ceea ce spui tu cu "sunt o femeie cu personalitati multiple" poate sa insemne altceva.

Nu stiu exact ce vrei sa spui dar suna cam urat.

 

Oricum intr-adevar un om normal nu poate iubi mai mult de o persoana.

Ma refer la iubirea de cuplu, nu iubire parinteasca, de sora, de amic(a), ce animale, etc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu poti pacali inima, dar totul pleaca de la creier.

Dubla personalitate, schizofrenia si alte boli care pleaca de la creier pot influenta tot corpul.

Tu nu ai cum sa sti acest lucru deoarece esti o persoana normala !

 

Ceea ce spui tu cu "sunt o femeie cu personalitati multiple" poate sa insemne altceva.

Nu stiu exact ce vrei sa spui dar suna cam urat.

 

Oricum intr-adevar un om normal nu poate iubi mai mult de o persoana.

Ma refer la iubirea de cuplu, nu iubire parinteasca, de sora, de amic(a), ce animale, etc.

Cand iubesti,nu mai pleaca nimic de la creier,o faci inconstient,de-abia mai apoi incepi sa rationezi/reactionezi.Cand te indragostesti,stimulii mintii nu-si fac efectul.Nu atunci,in acea clipa.

Si crezi ca bolnavii psihic nu iubesc? Ho,ho,ba uneori mai adevarat ca noi,normalii.

Iar in ce priveste afirmatia mea cu personalitati multiple,sunt convinsa ca nu ai luat-o ca atare.De altfel,cred ca e mai corect sa ma opresc aici si sa nu dau o explicatie care m-ar face sa fiu offtopic.

Sa stii ca si nebunii tot un singur om iubesc,altfel e doar boala specifica lor,insa cu sufletul sunt doar pentru o singura persoana.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur ca definesti iubirea ca pe o treapta foarte inalta.

 

N-am zis ca nebunii nu iubesc !

Totusi nebunii mai trebuiesc studiati :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iubirea te face să ai capacitatea de a-l recrea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma bucur ca definesti iubirea ca pe o treapta foarte inalta.

 

N-am zis ca nebunii nu iubesc !

Totusi nebunii mai trebuiesc studiati :P

Iubirea este treapta cea mai inalta ...

Nebunii intr-adevar,mai trebuiesc studiati,tocmai de-aia fac eu psihologia acum,ca-mi plac nebunii ;))

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa o punem pe aiai reala.

In ziua de azi .. nu se mai stie ce e aia iubire pura.

 

Daca ai bani iubesti toate femeile si toate te iubesc.

Daca iti plac mai multe tipe, zici ca le iubesti pe toate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa o punem pe aiai reala.

In ziua de azi .. nu se mai stie ce e aia iubire pura.

 

Daca ai bani iubesti toate femeile si toate te iubesc.

Daca iti plac mai multe tipe, zici ca le iubesti pe toate.

Aici era vorba doar daca poti iubi 2 oameni in acelasi timp.Realitatea e oricum cruda. Dar nu privi lucrurile superficial.Eu am invatat sa iau din fiecare om ce e bun,sau sa-i dau sansa de a-mi arata ca intr-adevar e ceva bun in el.

Oamenii in general "iubesc" la suprafata.In esenta,putini iubim si suferim,putini gustam otrava din lucruri.

Ultimele 2 fraze sunt doar niste remarci puerile.Clisee! Bani,femei,etc...iluzii...adiere de vant...toate astea n-au legatura cu iubirea. Da,intr-adevar,dragostea trece prin stomac,dar asta nu inseamna ca daca nu e stomacul plin,asa cum ti-l doresti,este un impediment in iubire..

 

Desi...mai sunt multe de spus...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Miss Take, uite ca in cazul de mai sus e o fata caruia ii plac 2 barbati.

Ce zici de asta?

"Careia",nu "caruia" (asta a fost o mica lectie de gramatica,pentru ca se refera la o persoana de sex feminin)

 

GigJoe,ai spus corect,ii plac 2 barbati,dar de la a placea pana la a iubi e cale lunga,asa ca e posibil sa ramana cu placutul sau cu nici unul :P

E foarte adevarata vorba cu "alergi dupa 2 iepuri si nu prinzi nici unul",trebuie sa fii mult prea abil si norocos ca sa obtii chiar totul ;)

Editat de Miss Take

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am tot vazut pe aici multe topicuri...si chiar ma intreb....este posibil sa iubesti doua persoana in acelasi timp ??? Bineinteles k nu ma refer la iubire de mama,sora,frate etc...

Se poate ? :P

IMPOSIBIL....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×