Sari la conținut
Forum Roportal
Al3xx

Poti sa iubesti doua persoan in acelasi timp ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am tot vazut pe aici multe topicuri...si chiar ma intreb....este posibil sa iubesti doua persoana in acelasi timp ??? Bineinteles k nu ma refer la iubire de mama,sora,frate etc...

Se poate ? :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am tot vazut pe aici multe topicuri...si chiar ma intreb....este posibil sa iubesti doua persoana in acelasi timp ??? Bineinteles k nu ma refer la iubire de mama,sora,frate etc...

Se poate ? :P

Nu.Niciodata!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce zici asta? :P

Pentru ca asa cum am eu intiparit in inima si minte conceptul de iubire,poti iubi o singura persoana,indiferent de ce iti mai apare in cale.

Iubirea este pentru acea unica persoana. Daca deja apare o a treia persoana,nu mai e dragoste,ci joc,vanatoare sau cum vrei sa-i spui.

 

Dragostea se "joaca" in 2.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar daca persoana are dubla personalitate?
Dar daca persoana are dubla personalitate?
:P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar daca persoana are dubla personalitate?

Poti juca un joc cu o persoana,daca ea are dubla personalitate.Tot joc in 2 se numeste...sau te refereai la altceva? Fii mai explicit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Personalitate dubla - persoana care manifesta schimbari frecvente de stari emotionale, uneori chiar schimbari mari in sisteme de credinte si valori; dusa la extrem trasatura este mai mult decat o personalitate instabila emotional, este chiar dubla personalitate (split personality)

 

Ca si cum ar fi 2 persoane in acelasi corp.

Azi e una, maine poate fi alta in functie de starile emotionale.

 

Atat timp cat starile emotionale se pot schimba brusc, la fel azi poate iubi pe cineva, maine pe altcineva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Personalitate dubla - persoana care manifesta schimbari frecvente de stari emotionale, uneori chiar schimbari mari in sisteme de credinte si valori; dusa la extrem trasatura este mai mult decat o personalitate instabila emotional, este chiar dubla personalitate (split personality)

 

Ca si cum ar fi 2 persoane in acelasi corp.

Azi e una, maine poate fi alta in functie de starile emotionale.

Atat timp cat starile emotionale se pot schimba brusc, la fel azi poate iubi pe cineva, maine pe altcineva.

Da,stiu definitia personalitatii duale,ma gandeam ca te referi la altceva.

Starile emotionale se pot modifica intr-adevar brusc,dar nu si in cea ce priveste iubirea profunda,puternica,pentru o anumita persoana.Si crede-ma ca stiu ce spun,sunt o femeie cu personalitati multiple,nu doar doua,intr-adevar,azi pot zice ca iubesc,maine ca nu...dar asta nu inseamna ca nu stiu ce e in mine...si repet,n-are legatura cu starea mea emotionala,ci cu mine ca fiinta,om.Nu poti pacali inima,oricat de abil ai fi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×