Sari la conținut
Forum Roportal
point

Cum il invat sa faca afara?

Postări Recomandate

am un husky de 6 luni si nu reusesc nici cum sa-l invat sa faca afara...va rog foarte mult sa ma ajutati...sunt disperata....multumesc anticipat...

uffff...husky sunt celebri si pt digestia buna pe care o au :) Dar sunt caini foarte inteligenti si cu rabdare nu cred ca nu vei reusi. Nu merita sa il bati, pentru ca asta il va face numai sa se supere pe tine. Trebuie sa iti modifici tonul cu care ii vorbesti in momentul ala si cum zicea cineva aici, sigur iti da semne ca vrea sa iasa. Al meu, de cate ori il bag in casa, desi nu l-am invatat nimic, e foarte agitat cand trebuie sa isi faca nevoile si se cere. Trebuie sa fii atenta la el. Oricum, merita :spiteful:

 

Nu e nevoie să-l faci să

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am avut un catel pechinez care mi-a murit intr-un accident. Durere mare pentru noi dar mai ales pentru fetita mea .

La doua zile am aflat ca lasase urmasi :wacko:

Cu o catelusa din vecini , tot pechinez si ea , am luat un pui desigur :blink:

Este o nebunatica , o dragalasa dar nu are decat 4 saptamani si face pisu peste tot in camera unde este cazata momentan ( tatal ei nu statea in casa , avea adapost intr-o magazie , afara ).

Aveti idee cum pot sa fac sa o dezvat sa nu mai faca pisu peste tot in camera ? imi este draga si as vrea sa o pastrez dar pana la primavara ma ia groaza daca o tinem asa :D

 

Multumesc anticipat pentru sfaturi :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai trebuie sa o duci mereu afara , dar daca are mai putin de 1 an si vaccinele nefacute nu ai voie sa o scoti afara pentru ca o sa se imbolnaveasca.Trebuie sa o suporti deocamdata pana ii faci toate vaccinele si pana face un an.Sper sa iti fi fost de folos.Mult noroc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am avut un catel pechinez care mi-a murit intr-un accident. Durere mare pentru noi dar mai ales pentru fetita mea .

La doua zile am aflat ca lasase urmasi :D

Cu o catelusa din vecini , tot pechinez si ea , am luat un pui desigur :o:

Este o nebunatica , o dragalasa dar nu are decat 4 saptamani si face pisu peste tot in camera unde este cazata momentan ( tatal ei nu statea in casa , avea adapost intr-o magazie , afara ).

Aveti idee cum pot sa fac sa o dezvat sa nu mai faca pisu peste tot in camera ? imi este draga si as vrea sa o pastrez dar pana la primavara ma ia groaza daca o tinem asa :good:

 

Multumesc anticipat pentru sfaturi :cry:

Mă supără să aflu aşa ceva,fiindcă nu are ce să caute la tine un pui de 4 săptăm

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alexeevna are dreptate.Si in felul asta poti sa o faci iar chestia cu mama ca trebuie sa stea langa mama sa 6 saptamani este adevarata deci tot ce a spus nu este o prostie,este o alta varianta din ce au spus pe acest topic.Succes

Editat de cristi4smekeru

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Este o nebunatica , o dragalasa dar nu are decat 4 saptamani si face pisu peste tot in camera unde este cazata...

vai, ce dragut :blink:

da' face putin , nu Aze ? :wacko:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da este dragut dar nu face putin face mult :wacko: cam asa sunt puii. :blink:

du'te buei, da ce vezica are ... e porc ? :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×