Sari la conținut
Forum Roportal
Wolfy_san

Ce ne influenteaza?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pierderea cuiva drag . . . Asta iti poate schimba usor perspectiva despre viata :P

E bine ca ai gasit repede drumul cel bun!

 

In general, credeti ca exista persoane care se nasc pe un drum si il urmeaza pana la capat? Persoane ce nu se lasa influentate de nimic, fie accident, fie soc, fi sentimente . . .

ok...retrag ce am zis pe celalalt topic, se pare ca e stilul tau asta, nu dramatizezi.

iti place sa ceri cat mai mult de la ceilalti.

ai scuzele mele... :pardon:

 

Viata se scurge pe langa noi, si uneori zilele sunt minute, iar anii, sunt simple secunde!

Te-ai gandit vreodata ca azi nu ar fi existat, daca nu ar fi fost ieri?

Ce, din trecutul vostru v-a schimbat complet viitorul?

 

Si as fi recunoscator daca ati prezenta detalii :tease: nu doar fapta cu titlu informativ!

Daca se poate!

ceea ce mi-a schimbat viata, e faptul ca am facut armata.

dar nu armata , ci faptul ca am reusit sa obtin ce am vrut.

am plecat in armata la cerere, doream sa plec departe de valtoarea vietii, de munca, de familie, de prieteni, de mine, doream un nou inceput, desi stiam ca nu am cum sa il obtin, m-am multumit cu acest compromis.

am ales sa fac armata intr-un loc cat mai indepartat de orasul meu , galati, am facut-o la ,bucuresti, academia de politie al. i. cuza, din baneasa.

a fost sclavie si a fost o sclavie ierarhizata, dar am obtinut ce mi-am dorit, timp, timp pe care sa il petrec cu mine insumi.

sa ma gandesc la cine sunt, cine am fost, cine as vrea sa fiu....

si am avut.

acuma sunt un alt om, am reusit sa identific o multime de fisuri din personalitatea mea si o gramada de probleme din trecut, acuma pot vorbi deschis cu oricine, despre ceea ce am fost odata si despre ceea ce sunt acuma.

mai sunt intr-adevar cateva aspecte mai mult decat intime, dar acelea sunt doar pt mine, eventual pt partenera mea de viata, oricand ar cadicsi ,ea, sa apara...

 

nu uita, in viata nu o sa gasesti niciodata ceea ce cauti si nici nu o sa stii ceea ce cauti, dar dupa fiecare experienta , o sa stii altceva, o sa stii sigur, ceea ce nu cauti si ceea ce nu iti place.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu ai de ce sa te scuzi :jester: ... Stai linistit. Oricum tot respectul pentru ca ai reusit ceea ce multi isi doresc uneori si niciodata nu au curajul sau puterea sa o faca pana la capat: "un nou inceput"! Uneori compromisurile sunt cele mai bune solutii...

:crazy:

...

Si totusi, nu lucrurile acestea ne arata mai multe despre noi? Lucrurile care nu le plac, si care nu le mai vrem? Limitele noastre...

Cu toate ca omul n-ar trebui sa aibe limite...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cu toate ca omul n-ar trebui sa aibe limite...

 

De ce?

 

on:Ne influenteaza pe viitor orice decizie luam.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu ca si om am limite... Limita mi-e cerul si pamantul... Limita mi-e focul si gheata... Ca si persoana nu am limite...caci sufletul meu zboara toata ziua, si toata noaptea...Sufletul meu s-a nascut in foc si s-a faurit in gheata...

Limitele iti arata ceea ce e de partea cealalta... lucruri la care poti doar visa... Limitele sunt de fapt bariera intre realitate si lumea viselor...

 

Eu sunt de parere ca toate visele sunt realizabile... si singura limita reala a fiecaruia e vointa... Chiar daca nu reusesti, macar nu poti regreta vreodata ca nu ai incercat cu toata fiinta...

 

Si acum daca spui: de ce omul n-ar trebui sa fie aiba limite?

Eu as raspunde: De ce nu? :offtopic: ...

E un raspuns pe care-l vei primi de la orice visator.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×