Sari la conținut
Forum Roportal
Wolfy_san

Ce ne influenteaza?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Viata se scurge pe langa noi, si uneori zilele sunt minute, iar anii, sunt simple secunde!

Te-ai gandit vreodata ca azi nu ar fi existat, daca nu ar fi fost ieri?

Ce, din trecutul vostru v-a schimbat complet viitorul?

 

Si as fi recunoscator daca ati prezenta detalii :cheer: nu doar fapta cu titlu informativ!

Daca se poate!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Viata se scurge pe langa noi, si uneori zilele sunt minute, iar anii, sunt simple secunde!

Te-ai gandit vreodata ca azi nu ar fi existat, daca nu ar fi fost ieri?

Ce, din trecutul vostru v-a schimbat complet viitorul?

 

Si as fi recunoscator daca ati prezenta detalii ;) nu doar fapta cu titlu informativ!

Daca se poate!

Ar trebui sa incerci pe la Religie si spiritualitate si vei gasi raspunsuri si ex. :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Viata se scurge pe langa noi, si uneori zilele sunt minute, iar anii, sunt simple secunde!

Te-ai gandit vreodata ca azi nu ar fi existat, daca nu ar fi fost ieri?

Ce, din trecutul vostru v-a schimbat complet viitorul?

 

Si as fi recunoscator daca ati prezenta detalii :P nu doar fapta cu titlu informativ!

Daca se poate!

Sunt atatea care isi pun amprenta asupra viitorului...dar imi place sa vorbesc la prezent...mi-este mai usor...O singura clipa iti poate intoarce existenta,o singura urma e de ajuns pentru a nu mai fi acelasi...

 

Intr-o secunda mi-am gasit sufletul pereche si m-am simtit intreaga...si ma voi simti toata viata intreaga....asta mi-a schimbat viata...viitorul..si clipa..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ar trebui sa incerci pe la Religie si spiritualitate si vei gasi raspunsuri si ex. :P

 

;) bine ar fi sa gasesc acolo raspunsuri! Dar nu am ridicat intrebari. Eu am cerut doar pareri si experiente de-ale voastre.

Regasirea sufletelor. E ceva. Si eu traiesc asta si de 3 saptamani . . .

De atunci sunt in stare sa fac orice, caci o am pe ea langa mine mereu, chiar daca numai cu inima :doh:

 

Sa reformulez atunci! Doar socurile sentimentale sau sentimentele supreme ne influenteaza viitorul?

Ati avut un vis, sau un sentiment puternic in miaza zi? o persoana care v-a marcat prin modul de gandire . . .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

....daca nu l-as fii cunoscut pe Dumnezeu nu as fii ajuns cine sunt, si cu siguranta ca pana acum as fii facut ceva foarte regretabil cu mine...si nu vreau sa pronunt dar se intelege.El a avut cea mai mare influenta asupra gandirii mele,imaginii de sine,personalitatii si mai ales a atitudinii fata de ororile lumii.Dintr-o persoana extrem de sensibila am ajuns puternica si stapana pe mintea mea,sentimentele mele si atitudinea mea.

bineinteles ca sunt multe alte influente-prefer sa le expun pe cele benefice iar dintre cele benefice El este cel mai bun lucru care mi s-a intamplat.

Editat de Ciumpy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

;) Si-n bratele Lui vei gasi mereu alinari si speranta, dar ce e mai important e ca iti vor fi mereu deschise, gata sa te primesca in ele!

 

Eu . . . as putea spune ca sunt un pacatos, daca iau ca reper mersul la biserica, sau rugaciunile!

Pentru mine, Dumnezeu e acolo undeva, si e un reper, un loc unde ma pot retrage la greu si pot pleca, cand mi-e bine!

Sunt credincios ca si gandire si fapte, dar inca nu ca si atitudine :P

 

Gasirea Lui Dumnezeu . . . Cu adevarat un eveniment ce poate schimba vieti!

 

Astept si altele, caci nu pot clede ca sunt doal atat de putine :doh: . . .

(scuzati copilareala in cuvinte, dar asa mi-a venit pe moment)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:doh: Si-n bratele Lui vei gasi mereu alinari si speranta, dar ce e mai important e ca iti vor fi mereu deschise, gata sa te primesca in ele!

 

Eu . . . as putea spune ca sunt un pacatos, daca iau ca reper mersul la biserica, sau rugaciunile!

Pentru mine, Dumnezeu e acolo undeva, si e un reper, un loc unde ma pot retrage la greu si pot pleca, cand mi-e bine!

Sunt credincios ca si gandire si fapte, dar inca nu ca si atitudine :P

 

Gasirea Lui Dumnezeu . . . Cu adevarat un eveniment ce poate schimba vieti!

 

Astept si altele, caci nu pot clede ca sunt doal atat de putine :D . . .

(scuzati copilareala in cuvinte, dar asa mi-a venit pe moment)

... :o:

mersul la biserica...n-ar trebuie sa constituie un reper principal.in primul rand El nu tine cont de religie de ritualurile religioase sau de restrictii gen posturi sau altele.Toate vin pe deasupra si sunt facute numai cu placere de acela care deja l-a gasit pe El, pentru cineva care il cauta...sunt non-sensuri.(iar cu ritualurile religioase sau toate sarbatorile ortodoxe oricum nu sunt de acord,nu ma voi inchina nici unui sfant sau vre-unui alt om -ei au avut un rol important de a ajuta dar nu de a deveni idoli)

Pe El il gasesti doar atunci cand iti dai seama ca nimic pe lumea asta nu mai are sens pentru tine(bineinteles ca si pe alte cai,dar pot vorbi numai subiectiv)...si nu trebuie sa faci nimic special.Doar sa-i spui in soapta ca vrei sa te ajute si ca te lasi in voia Lui ,pentru oricum nu mai ai ce pierde.Iar El...ca minunat ce e,vine...dar numai la cei ce au inima deschisa fata de El.

Am ajuns sa-l vad in tot ceea este in jurul meu...iar asta mi-a dat un nou sens vietii,mi-a dat Sensul.

 

dar o sa inchei discutia aici pentru ca se indreapta spre un offtopic ;)

Editat de Ciumpy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce, din trecutul vostru v-a schimbat complet viitorul?

 

Un accident provocat de subconstientul meu, tocmai pentru a ma trezi...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deci o parte din tine . . .

Noi insine. Acesta, parerea mea, e cel mai fericit caz, in care noi insine ne dam seama ca ceva e in neregula si reactionam imediat, chiar daca prin subconstient la inceput!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×