Sari la conținut
Forum Roportal
buhulon

Bishon Maltez

Postări Recomandate

In general cainii sunt energici,mancaciosi dar mai ales rozatori :lol: )

 

Sa iti zic sincer mie imi e usor sa iti spun ce sa-i faci catelusului tau,dar cand vine vorba de a mea e vai si amar mai ales ca are o personalitate foarte complicata,sa faca doar ce vrea vodita ei de 2 cm. :P )

Tot mai ai probleme cu rosul? :spiteful:

 

Cred ca ai vrut sa zici codita. :rot:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tot mai ai probleme cu rosul? :rot:

 

Cred ca ai vrut sa zici codita. :lol:

codita codita :P scz,e cateaua pe birou si se tot suie pe mainile mele,ba pe tastatura si mai gresesc.

Eheee si inca cata problema :spiteful: pe zi ce trece si creste mai a dracu se face.Ce lupta am dus cu ea mai devreme..cred ca de la prea multa energie se razbuna pe mne.M-am pus linistita in pat si am luat-o si pe langa mne si a inceput sa ma muste sa ma traga de bluza,i-am tras una si inca una si s-a enervat fata si-a tabarat pe mne,mi-am luat o pernuta si o puneam in fata fetzei pt ca are obiceiu sa-mi sara la fata sa ma muste.Imagineaza-ti daca am strigat la mama sa vina sa o ia de pe mne.imagineaza-ti cum facea.ziceai ca e posedata. am zis ca o sa ma duc sa-i fac un control la cap :P)) o fi nebuna :P

 

ce pot sa zic e ca am avansat :P nu ii mai e frica de ziar ci de papuc. Daca o vezi cum fuge cand ma vede cu papucu in mana :P) si asta cat e in camera mea,daca e la mama si ma duc cu papucu imi intoarce curu si merge tantos.Stie ca e mama pe acolo si ii ia apararea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Incearca sa n-o mai bati, pur si simplu nu o mai baga in seama atunci cind nu e cuminte, prefa-te ca esti suparata pe ea, se va simti pedepsita mai tare.

Editat de florianb

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Incearca sa n-o mai bati, pur si simplu nu o mai baga in seama atunci cind nu e cuminte, prefa-te ca esti suparata pe ea, se va simti pedepsita mai tare.

se simte pe naiba :lol:) ca latra cat o tin plamanii,ma musca de picior,trage de lucruri prin camera doar sa o bag in seama si daca vede ca o las in pace se pisa in pat sau pe parchet si atunci n`am cum sa n`o bag in seama..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna ! Urmeaza sa imi iau un Bichon Maltez dar nu prea stiu cum se intretine ,cu ce sa hraneste ce program ar trebui sa aiba!Va rog pe cei care aveti de ja un Bichon Maltez sa imi dati si mie sfaturi!Multumesc!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna...va rog sa ma ajutati cu un sfat ca nu mai stiu ce sa fac...am un bichon maltese acum are un an si e extraordinar de rea....se da la fiecare caine indiferent ca e alt bichon sau lup sau doberman nu face diferenta si d multe ori era sa fie muscata, pur si simplu nu o pot controla si nu mai stiu ce sa fac cu ea. toti prietenii care mai au caini nu mai vor sa iasa cu noi ca a mea e nebuna si ai lor nu se mai pot juca...reactia ei e urmatoare....d cum vede un caine se da la el iar daca reuseste sa l domine sarcul nu mai are nicio sansa sa mai stea pe langa ea, iar daca o domina cere in brate plange si restul(nu neaparat o musca, ci pur si simplu ii impune respect)...am incercat sa o calmez, sa o cert sa o pedepsesc, sa o bat nu functioneaza nimic si nu mai stiu ce sa fac. cineva mi a zis ca s devina hormonii ca nu am dat o la imperechere, dar are numai un an si cred ca e mult prea devreme. pls heeelp...multumesc..:cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu mi-am luat un bichon maltez de 4 zile si are 2 luni...in primele 2 zile a fost tare speriat...acum e plin de energie...in timpul zilei il lasam singur pt ca suntem la servici....si e cuminte (nu am primit plangeri de la vecini)...in rest nu prea stiu ce ar trebui sa-i dau de mancare...pana acum i-am dat carne de pui fiarta, boabe (mai mult se joaca cu ele si numai dupa aia le mananca) si lapte...sambata mergem sa-i mai dam un vaccin...sper sa fie bine! :huggles:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

SI eu am un Bichon maltez...si pot sa spun k nu mananca mancare uscata pt caini...gen chappi si nici umeda...mananca numai carne de pui si niste chestii pentru caini(ca niste biscuiti) in forma de oase cu care se joaca apoi le mananca...a era sa uit...mananca lapte cu paine numai daca ii tin eu painea inmuiata in lapte in mana :hi: si mai spun despre el ca e foarte energic si jucaus...se joaca chiar si fatea-scunselea :hi:

salut!si eu am un pui de bichon maltese..are doar 2 luni jum.este adevarat k necesita multa atentie..imi dedic tot timpul educand-o.nu agreeaza bobitzele si nu am voie sa ii dau altceva decat mancare de caini...carne de pui am incercat si s-a stricat la burta.medicul mi a zis sa nu o obisnuiesc decat cu mancare pentru caini,sa exclud total proteinele si dulciurile daca vreau sa am un catzel sanatos si sa ma bucur cat mai mult timp de el...acum nici eu nu stiu ce sa ii mai dau sa manance...in rest toata casa e a ei...se joaca mananca putin si doarme...trebuie sa exersam putin la facutul nevoilor pe unde apuca.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×