Sari la conținut
Forum Roportal
nightwish

Fotografia de nunta

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pentru ca m-am trezit peste noapte cu impresar.. m-am pricopsit si cu o nunta de fotografiat...

 

Cum vedeti voi aceasta latura a fotografiei? V-ar interesa? Ati fost pozaci de nunta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Exista mari fotografi care declara ca "pozatul la nunti" este un fel de prostitutie a fotografiei. Din pacate, sunt nevoit sa le dau dreptate. Chiar daca, intr-o oarecare masura, cu atentie si talent poti obtine rezultate decente la acest capitol...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pozele de nunti sunt doar instantanee, banale pentru cei ce nu participa, de amintit ptr pozati...fara pretenti artistice inalte....mai putin cele aranjate in studio

Editat de puiu.t

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oooo dar cat va inselati... Asa ziceam si eu la inceput .. ca e prostitutie. Apoi am dat peste cateva nume in fotografia de nunta care m-au facut sa imi schimb parerea complet. Am vazut fotografii de la nunti care ar fi putu lejer sa intre in expozitii, in reviste. Mai bune decat orice fotografie s-a postat vreodata pe acest forum - indiferent la ce categorie. Se poate face arta si la nunta. Chiar se poate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Oooo dar cat va inselati... Asa ziceam si eu la inceput .. ca e prostitutie. Apoi am dat peste cateva nume in fotografia de nunta care m-au facut sa imi schimb parerea complet. Am vazut fotografii de la nunti care ar fi putu lejer sa intre in expozitii, in reviste. Mai bune decat orice fotografie s-a postat vreodata pe acest forum - indiferent la ce categorie. Se poate face arta si la nunta. Chiar se poate.

True!. :cheer:

 

http://photo.net/photodb/folder?folder_id=590039

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E un exemplu bun linkul de mai sus. Nu neaparat cel mai bun. Si sa stii mihaitza ca nu eu am inceput discutia asta. Eu doar am raspuns cum cred eu de cuviinta.

Cat despre ce ai spus tu.... rusine? De ce sa imi fie rusine? Fac un lucru care imi place. Chiar foarte mult. De curand m-am apucat de fotografiat la nunti si o fac destul de bine. Pana acum am fotografiat mai mult peisaje si asta mi-a adus cateva premii si cateva expozitii. Dar mai fac si altceva. Ca de exemplu sunt si student. Asta e la moda oricum. Si mai sunt si doctor pe deasupra. Asa ca ... rusine? De ce sa imi fie rusine? Rusine sa le fie celor care cred ca ar trebui sa imi fie mie.... Pentru ca fotografia imi place foarte mult. Ca arta in primul rand. Apoi vine si partea materiala. Rusine sa le fie celor care ma platesc ca doctor - pe luna - mai putin decat iau eu la o nunta intr-o zi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×