Sari la conținut
Forum Roportal
Adrian R

Certificat de neurmarire fiscala

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sunt un utilizator nou pe acest site. Intentzionez sa cumpar un apartament in viitorul imediat in alt oras (Iasi) decat cel in care am resedinta (Suceava), printre actele necesare pentru perfectarea contractului exista si un certificat de neurmarire fiscala (obtinut de la primarie - administratia financiara). Intrebarile la care as avea nevoie de raspuns sunt:

1. Care primarie elibereaza actul (cea care a emis cartea mea de identitate actuala) sau cea pe raza careia este apartamentul pe care vreau sa il cumpar(ar parea ciudat sa fie asa din moment ce nu am nici un fel de relatii cu ei).

2. O amenda de circulatie primita pe raza unei localitati alta decat cea care a eliberat cartea de identitate ar afecta cumva posibilitatea de a primi un certificat de neurmarire fiscala de la localitatea de reshedinta? Mentionez ca am o astfel de amenda neplatita si in cazul acesta as vrea sa o platesc.

 

Salutari.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1)Certificatul de neurmarire fiscala e eliberat de primaria orasului in care locuiesti

2) Amenda daca este platita nu e nicio problema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1)Certificatul de neurmarire fiscala e eliberat de primaria orasului in care locuiesti

2) Amenda daca este platita nu e nicio problema

Multzumesc pentru raspuns.

L-am trimis pe taica-miu sa se intereseze de un certificat de atestare fiscala (cica asa ii spune acuma) si se pare ca desi am o amenda de circulatie neplatita (pe raza altei localitati decat cea de reshedinta) am o foaie curata din partea lor (nu figurez cu datorii la bugetul local al municipiului Suceava). Oricum taica-miu a intrebat la serviciul amenzi de la primarie si i s-a spus ca amenzile oricum daca nu se platesc in 3 ani de zile se sterg.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Multzumesc pentru raspuns.

L-am trimis pe taica-miu sa se intereseze de un certificat de atestare fiscala(cica asha ii spune acuma) shi se pare ca deshi am o amenda de circulatize neplatita(pe raza altei localitatzi decat cea de reshedintza) am o foaie curata din partea lor(nu figurez cu datorii la bugetul local al municipiului Suceava). Oricum taica-miu a intrebat la serviciul amenzi de la primarie shi i s-a spus ca amenzile oricum daca nu se platesc in 3 ani de zile se shterg.

Bine ca e totul ok!

Multa bafta :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×