Sari la conținut
Forum Roportal
Ampera

Protectia animalelor

Postări Recomandate

Felix-in memoriam

 

 

http://www.roportal.ro/discutii/index.php?...sult_type=posts

Editat de Cassandra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
semnat. zau ca dupa ce ies la pensie ma apuc de lichidat nemernici... ! :P fir-ar mama lor a dracului de nenorociti !

 

Corect!!!

 

Nu imi mai stiu CNP-ul, de cand am plecat din tara, o sa ma uit pe pasaport sa vad daca e acolo; de fapt nu sunt sigur ca l-am stiut vreodata....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai suport sa vad atatia cai torturati, de exemplu chiar azi am vazut cum un "om" injura si biciuia un cal inhamat la caruta pt ca nu mergea repede. Bietul cal...ce vroia acel "om" de la bietul animal caruia i se vedeau coastele si avea ochii aproape inchisi de oboseala...cat mai dureza pana sa se puna legile de aparare a animalelor in practica? Si nu numai in capitala se intampla astfel de cazuri ci si in cele mai mici satte uitate de lume sunt animale maltratate si chinuite! IN TOATA TARA trebuie sa existe politie pt animale care sa le apere drepturile si sa le salveze ca sa simta si ele putina caldura si putina atentie din partea unui om!!! sa isi sdea si ele sarmanele seama ca viata pote fi si mai buna!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pacat ca in locul animalelor nu se afla un tariceanu,iliescu,basescu sau oricare dintre alienatii mintali care ne conduc. Ma indoiesc ca o sa faca ceva, chiar daca infiinteaza o politie a animalelor. Nu o sa faca decat sa constate si sa dea cate o amenda ridicola din cand in cand. Atata timp cat nu o sa ii atinga direct o sa li se rupa, nu dau ei doi bani pe oameni dar pe animale? Sper ca intr-o zi sa prind si eu unu din asta care tortureaza animale :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am semnat deja petitia..Mi-au dat lacrimile cand am vazut filmuletul cu pisicuta :spiteful: Pe astia nu-i pot numi oameni.Ar merita acelasi "tratament"aplicat pisicutei,sa simta si dobitocii pe pielea lor.Alta distractie nu au gasit nemernicii..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×