Sari la conținut
Forum Roportal
Enki

Paleoastronautica

Postări Recomandate

Nu te-am intrebat care e experienta ta personala cu ET. :jester: te-am intrebat de paleoastronautica.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Zigguratele si piramidele alea nu necesita atata inteligenta cat necesita, de exemplu, tranzistorul.

 

Tranzistorul intrece orice "minune" a lumii :jester:. Pt chestii masive gen piramide/ziggurate (hai sa mori tu ca nu se prea pot realiza nici in zilele noastre - zici ca traiesti in pestera, mai, nu in civilizatia care a trimis oameni pe luna si a trimis sonde in afara sistemului solar) ai nevoie de multi oameni, multi bani si doar un singur arhitect :-

Si atunci de ce toate incercarile de realizare a unei piramide, chiar si la scara mai mica, au esuat? Daca tot suntem noi atat de inteligenti si am coborat din copac... Si te asigur ca nu vreau sa mor... daca intelegi ce vreau sa spun....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu te-am intrebat care e experienta ta personala cu ET. :jester: te-am intrebat de paleoastronautica.

Mă pasiona şi pe mine acest domeniu p

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dezvolta, curaj... :jester:

Hadaly, si egiptenilor le-au esuat multe piramide pana sa le iasa una buna.

Editat de Enki
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce sunt doar trei perfecte? Daca tot au descoperit principiul construirii piramidelor, de ce s-au limitat la a construi doar 3 perfecte? De ce mai sunt si altele construite mai tarziu si care sunt imperfecte?
Ce legatura are?

Si totusi, de ce adresezi aceste intrebari retorice? Vezi ca-i o chestie ilogica in argumentare.

 

Explica-mi tu ce inseamna descoperirea unor obiecte care au forma unor avioane moderne in mormintele egiptenilor...
Inseamna ca cei care le-au interpretat drept avioane au cazut victima efectului Forer.

http://en.wikipedia.org/wiki/Forer_effect

 

Stii ce-i ala? Citeste mai sus.

Are legatura cu imaginatia umana si cu oamenii care il vad pe cristos in pete de mucegai..sau de ce nu, avioane in hieroglife antice.

 

sau globurile care au luminat timp de milenii descoperite in jungla amazoniana sau in morminte stravechi...
Astea-s ca hologramele alea din Bucegi?

De nu a auzit nimeni de ele decat cativa "initiati" care au citit cartile fantoma ale unor autori fantoma?

 

Daca vreau sa vad acele globuri, o sa-mi spui ca ele sunt vizibile doar pentru cei care nu au corp material? :jester:

 

Si atunci de ce toate incercarile de realizare a unei piramide, chiar si la scara mai mica, au esuat?
Au esuat?

Mai, de aia din Louvru ai auzit? =)

 

Poate tu inca n-ai aflat, dar se va face una in Germania de 100 de ori mai mare ca a lui Kheops.

http://www.news.com/8301-10784_3-9770535-7...g=2547-1_3-0-20

 

Na acol paleoastronautica. I mean ingineria constructiilor.

Editat de S.F.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dezvolta, curaj... :jester:

M-a interesat de asemenea şi ce sunt , dar mai ales, pentru ce sunt toate desenelea acelea de la Nazca din Peru. :-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce sunt doar trei perfecte? Daca tot au descoperit principiul construirii piramidelor, de ce s-au limitat la a construi doar 3 perfecte? De ce mai sunt si altele construite mai tarziu si care sunt imperfecte?
La cele trei piramide perfecte s-a ajuns dupa zeci de incercari. Nu din prima. Daca aveau egiptenii ajutor la construirea piramidelor sau daca ET le-au transmis acele cunostinte, de ce nu le-au facut perfecte din prima?
M-a interesat de asemenea şi ce sunt , dar mai ales, pentru ce sunt toate desenelea acelea de la Nazca din Peru. :cry:
lol. ca sa stie prostii din OZN un' sa coboare. :jester: :-
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Poate o sa-ti raspunda la acele intrebari si o sa-ti ridice altele sa afli ca autorii au dezvaluit in urma cu cativa ani ca respectivul e un fals.

Chiar dacă nu ar fi dezvăluit, s-a văzut cu claritate că filmul era fals. Adică nu filmul :jester: ci, ceea ce se dorea să se prezinte acolo !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×