Sari la conținut
Forum Roportal
Enki

Paleoastronautica

Postări Recomandate

:doh: am fost vizitati in trecut de :cheer: :) :think: ? Au avut ei vreun rol in istoria omenirii? Am observat ca exista trei "teorii" privind crearea omului: creationista, evolutionista si E.T.-ista. Suntem experimente de laborator pentru cine stie ce rasa avansata de :D? :P Rasa umana a aparut in urma modificarilor genetice facute de ei? Riliii??? :x Ceva dovezi exista?

Dar zeii, or fi ei extraterestrii?

E. Von Daniken, Robert Temple, Z. Sitchin, si altii de care poate eu nu mai stiu... pe ce se bazeaza acesti scriitori cand afirma aceste lucruri? :P

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe imaginatie se bazeaza acei autori :D.

 

Carl Sagan in "The Demon Haunted World" are o discutie interesanta despre "moda" credintei in OZN-uri.. face o comparatie cu povestile din trecut despre balauri, zane, unicorni, ciclopi si alte fiinte imaginare si concluzioneaza ca relatarile cu extraterestri sunt variante moderne ale acelor mituri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nah......e f posibil sa existe forme de viata si pe alte planete,dar nu ne-a creat niciun extraterestru,nici nu comunica prin telepatie cu noi(deci,daca avem pe aici oameni care vb cu martienii,e bine sa faca un consult psihologic :D ),nu ne rapeste nimeni,si nici nu vin sa atace planeta......

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:lol2: da, si nu pot sa nu ma intreb: de ce lumea ii crede? pentru ca ceea ce prezinta ei acolo cu greu se pot numi argumente, dovezi de necontestat cu atat mai putin.
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:eek: am fost vizitati in trecut de :lol2::eek: :eek: ? Au avut ei vreun rol in istoria omenirii? Am observat ca exista trei "teorii" privind crearea omului: creationista, evolutionista si E.T.-ista. Suntem experimente de laborator pentru cine stie ce rasa avansata de :eek:? :eek: Rasa umana a aparut in urma modificarilor genetice facute de ei? Riliii??? :eek: Ceva dovezi exista?

Discovery Channel. Asta e dovada ! Acolo ai văzut şi tu ? :eek:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In Biblie apar carele de foc ale zeilor...
Ma indoiesc ca biblia e o sursa credibila, mai ales in ceea ce priveste astfel de subiecte.

 

Sa va reamintesc ca in biblie apar unicorni si se spune ca liliecii sunt pasari sau ca PI = 3?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si carele de foc trebuie neaparat sa se refere la nave spatiale? Avem texte antice care vorbesc despre fiinte fantastice, sau despre zei care arunca tunete si fulgere... trebuie sa le luam mot-a-mot?Cum ramane cu imaginatia omului?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma indoiesc ca biblia e o sursa credibila, mai ales in ceea ce priveste astfel de subiecte.

 

Ai grijă să nu răm

Editat de lupini

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma indoiesc ca biblia e o sursa credibila, mai ales in ceea ce priveste astfel de subiecte.

 

Sa va reamintesc ca in biblie apar unicorni si se spune ca liliecii sunt pasari sau ca PI = 3?

In Biblie, privitorii sau martorii descriu diverse subiecte cu cuvintele lor. Asta au crezut, asta au zis.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×