Sari la conținut
Forum Roportal
babs

Intoarcerea in tara

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

vi se intampla si voua? eu de fiecare data cand revin dupa o excursie intr-o tara straina in romania am impresia ca m-am intors intr-o tara a badaranilor :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
vi se intampla si voua? eu de fiecare data cand revin dupa o excursie intr-o tara straina in romania am impresia ca m-am intors intr-o tara a badaranilor :)

Da,asa este.Mie mi s-a intamplat cand m-am intors din State,inca din aeroport am simtit raceala romanilor si nepolitetea lor.Eram obisnuita cu oameni care vb intotdeauna frumos si care te ajuta oricand.In aeroport insa am dat de multi badarani,chiar dintre personalul aeroportului.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
vi se intampla si voua? eu de fiecare data cand revin dupa o excursie intr-o tara straina in romania am impresia ca m-am intors intr-o tara a badaranilor :)

Fitze,fitze... Da' cand esti in alta tara nu-ti e dor de Romanica? Eu cred ca n-ai dat la ratzuste destul. In timp,te obisnuiesti cu "necazu'". Si pentru senzatii de voma,recomand Metoclopramid sau lamaia cea de toate zilele.

 

Da,asa este.Mie mi s-a intamplat cand m-am intors din State,inca din aeroport am simtit raceala romanilor si nepolitetea lor.Eram obisnuita cu oameni care vb intotdeauna frumos si care te ajuta oricand.In aeroport insa am dat de multi badarani,chiar dintre personalul aeroportului.

Zau? Deci doar Romania are badarani,in SUA sunt toti niste Domni. Bai,ma lesi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce-ai Andruto, esti pizmoasa? Din pacate, asta-i impactul pe care-l simti cum intri in aeroport.. :) sau cum intri in vamile romanesti.. Ce vrei, te consolezi (unii) ca esti acasa, dar gustul amar il simti oricum. Nimeni in Romania nu munceste de drag. De dragul celorlalti, adica. Nici aia din aeroport nu fac exceptie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
vi se intampla si voua? eu de fiecare data cand revin dupa o excursie intr-o tara straina in romania am impresia ca m-am intors intr-o tara a badaranilor :)

chit ca mi-e dor de Romania si abia astept sa ajung acolo, nu pot sa nu observ badarania existenta. Ca esti in aeroport, ca esti cu masina la vama, dai peste mizerie, hoti si ''smecheri''.

Anul trecut prima persoana cu care am intrat in contact (nevoit) a fost un smecheras care voia sa-mi vanda o vignieta expirata si pe deasupra mai incerca sa ma convinga ca e valabila. ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fitze,fitze... Da' cand esti in alta tara nu-ti e dor de Romanica? Eu cred ca n-ai dat la ratzuste destul. In timp,te obisnuiesti cu "necazu'". Si pentru senzatii de voma,recomand Metoclopramid sau lamaia cea de toate zilele.

 

 

Zau? Deci doar Romania are badarani,in SUA sunt toti niste Domni. Bai,ma lesi?

daca nu ai termen de comparatie mai bine te abtii...

..............

iti este dor de Romanica ( asa cum ii spui tu ) pentru ca afara se instaleaza in prima faza sentimentul de nesiguranta..

apare dorul de prieteni si neamuri....

in rest, nimic nu se compara...

au si ei leprele lor....dar aceste lepre de care spun, sunt tot din est sau alte zone instarite si cu o cultura zdrobitoare

.................

suntem o tara gri cu oameni gri .....pana si cacatul este pe alocuri gri..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cum ne zicea un prof in facultate: si in vest exista prosti, diferenta este ca in vest prostii ii lasa in pace pe aia destepti :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
oare de ce aia calului nu ramaneti voi acolo unde vi s-a parut asa de deosebit ca sa nu ma mai impiedic de voi p-acilea?

superiorilor...

faptul ca vizitezi alte tari nu te face mai superior,

dar faptul ca tu nu faci diferenta, macar la nivel de-- "citeste,documenteaza-te si ia aminte" --te face inferior..

daca doua persoane iti spun ca esti beat, mai bine te duci la culcare...

cam asa sta treaba si cu imaginea Romaniei.

si mie imi pare rau ca suntem asa....avem tara frumoasa si ne cacam in mijloc ca oaia in lapte..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×