Sari la conținut
Forum Roportal
Moise

Taxa pe gaze

Sunteti de acord cu abonamentul la gaze?  

13 membri au votat

  1. 1. Sunteti de acord cu abonamentul la gaze?

    • Da
      3
    • Nu
      9
    • Nu cunosc detalii
      1


Postări Recomandate

Fratii mei de suparare, dar de ce sa amai platim alte taxe, alte abonamente? Care e distractie? Pai citeam in ziar ca la Tractorul Brasov abonamentul ajunge la 1 miliard jumate pe luna. Asta nu mai e abonament, e jaf la drumul mare. Si la o adica, de ce sa platim abonamentul asta? E exact cum a zis cineva, ca la Romtelecom. Folosesti nu folosesti, dai banul. Si asa o sa ajunga intretinerea imensa. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Era o gluma Victor. Bineinteles ca stiu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si o alta taxa

Inventivitatea fara margini de care dau dovada autoritatile locale din unele orase in scopul de a-si rotunji bugetele este uneori de-a dreptul hilara. Operatorii de cablu TV din Constanta si din Piatra Neamt au fost siliti sa platesca o "taxa pe umbra", dupa cum a dezvaluit Radu Petric, presedintele Asociatiei de comunicatii prin cablu. In acest sens, acestia au fost nevoiti sa concesioneze o jumatate de metru de teren in partea stanga si alta in dreapta locului in care cade umbra cablului. "Nu am aflat niciodata exact locul pe care il platim pentru ca umbra se muta si ea, evident, dupa soare", a mai precizat aceeasi sursa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si o alta taxa

Inventivitatea fara margini de care dau dovada autoritatile locale din unele orase in scopul de a-si rotunji bugetele este uneori de-a dreptul hilara. Operatorii de cablu TV din Constanta si din Piatra Neamt au fost siliti sa platesca o "taxa pe umbra", dupa cum a dezvaluit Radu Petric, presedintele Asociatiei de comunicatii prin cablu. In acest sens, acestia au fost nevoiti sa concesioneze o jumatate de metru de teren in partea stanga si alta in dreapta locului in care cade umbra cablului. "Nu am aflat niciodata exact locul pe care il platim pentru ca umbra se muta si ea, evident, dupa soare", a mai precizat aceeasi sursa

[snapbacca]43707[/snapbacca]

Faza asta imi aduce aminte de o chestie si mai ciudata din anul 2000, cel cu ecLipsa, in care niste ingeniosi si diabolici "intreprinzatori" undeva in sudul preafrumosului nostru plai de dor au tiparit niste bilete faine, elegante, si au inceput a se perinda pe la straini in special, in ziua cu ecLipsa, cerind....TAXA DE ECLIPSA.! Bineinteles, pina sa sesizeze org. de ordine prezenta lor, ei au simtit pericolul si au tirat-o urgent din zona, unde au ramas pagubitii si reclamatiile...Cind am auzit am ris o zi intreaga...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Era o gluma Victor. Bineinteles ca stiu.

[snapbacca]43489[/snapbacca]

am stiut preabine....ca era...gluma...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

o alta taxa

 

Am auzit-o la tv pe asta: cica radetul are taxa pe apa de ploaie hai sa fim seriosi nu stiu pe ce sa mai puna taxe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-a placut faza cu taxa pe scaune pentru baruri care a fost ideea lui Remes... totul a fost clar pentru el, pana cand patronii sa-au hotarat sa-si schimbe scaunele cu... banci ! Toti politicienii sunt destepti si stiu de toate in campaniile electorale ! Dar cand se vad la carma... le vine sa sara din avion ! Stupid people !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma se anuleaza taxa asta pe gaze sau e doar un zvon ? Nu am apucat sa vad inca stirile...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu taxa asta pe gaze cred ca urmaresc sa spulbere mitul fasolei libere.Aveti grija romani cata mancati ca va cresc gazele si taxele odata cu ele! :huggles: :cheers: :huggles: ::cheer:: ::vava:: ::beee::

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cu taxa asta pe gaze cred ca urmaresc sa spulbere mitul fasolei libere.Aveti grija romani cata mancati ca va cresc gazele si taxele odata cu ele! :huggles:  :cheers:  :huggles:  ::cheer::  ::vava::  ::beee::

[snapbacca]44392[/snapbacca]

Adevarul ca dupa taxa pe umbra cablului TV sa apara o taxa pe parturi (sa nu zic altfel

) nu ma mira deloc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×