Sari la conținut
Forum Roportal
heartangel

Daca nu ma mai iubeste, atunci de ce (inca) se mai gandeste la mine?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna!

 

Indraznesc sa deschid un topic nou legat de o tema anume... si sa va vorbesc despre asta.

Acum catva timp am avut o asa-zisa relatie cu un tip. Nu-i dau numele. La vremea aceea, el era cuplat cu alta (si inca mai este). Am stabilit ca aceasta "prietenie" mai speciala dintre noi doi sa nu se complice prea mult, nu de alta dar sa nu ne atasam prea tare unul de altul si sa suferim pe urma... Hmm, socoteala de acasa, nu se potriveste cu cea in targ...

...Totul a fost foarte pasional intre noi. Am avut o relatie foarte intensa, ca sa zic asa. Dar, care, din pacate, din motive varii, nu a mai tinut. Din vina cui? A lui si a mea....

Problema e ca desi il vad in fiecare zi, stiu ca MAI TINE LA MINE, cu toate ca nu ar recunoaste asta nici in ruptul capului! Stiu ca nu ii sunt indiferenta. Ori de cate ori, ma uit la el isi intoarce privirea, ca si cand mi-ar evita-o, dar cand eu nu ma uit la el, el se uita la mine, ii simt privirea in ceafa, il simt cum ma studiaza.

De multe ori, nici nu ne mai vorbim. Dar stiu ca ma urmareste. E ca o umbra de care nu pot scapa. Daca nu ma mai iubeste, cel putin asa zice el, dar stiu ca nu-i sunt indiferenta. Simt asta.

Atunci de ce ma urmareste, de ce ma studiaza pe la spate cand atentia imi este captata in alta parte? Cu toate ca am suferit atunci cand relatia noastra s-a terminat brusc, sufar si acum ca nu-l pot nici macar strange in brate, nu-i mai pot vorbi cum ii vorbeam altadata.... Oare de ce face asta? De ce ma chinuie?

Pe de-o parte, simt ca ar vrea sa imi vorbeasca, iar pe de alta parte, ceva il impiedica, dar nu este vorba de prietena lui aici (ea nu stie de relatia noastra pe care am avut-o cu el, si, dijntr-o discutie mai veche cu el, ar cam mai fi inselat-o de cateva ori, dar nicio "aventura" ca sa zic asa, nu ar fi fost atat de serioasa ca a mea cu a a lui...)!

Ca sa inchei aceasta mini-poveste, as vrea sa aflu parerea voastra... Ce ar trebui sa fac? Stiu ca nu va mai fi nimic intre noi, cel putin nu ca inainte, dar simt ca inca este atras de mine.... Sa il abordez eu prima la o discutie oarecare si apoi, sa vad unde merge aceasta discutie, in ce directie, si sa il abordez? Sa il las pe el s vad ce vrea de la mine?....

Multumesc.

Editat de heartangel

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

fata e logik ca nu o sa renunte la prietena lui pentru tine, revino-ti!si nu te mai baga tu in aventuri de astea ca ai sa suferi de nu stii ce-i cu tine!:cheer:))poate era prietenu meu ala cu care ai umblat:))sau al oarecarei fete de aici de pe forum!:)))))

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@heartangel , cred ca esti oarecum confuza pt ca stii ca totul e terminat si nu intelegi cum poate sa te "ocheasca" atat de insistent ! ei bine daca incerci sa vb cu el , sa stii ca nu va schimba prea mult asta ! Este inca atras de tine si asta e clar , dar de la a fi atras si pana la iubire e o cale lunga! Ce simti tu cand prinzi privirea lui poate nu e tot una cu ce vrea el sa transmita :cheer: poate el doar se joaca , doar ca tu te duci mai departe de joaca respectiva!

Editat de J0'

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea e ca despici prea mult firul in 4. Gandirea unui barbat nu e atat de complicata. Cand zice nu, de obicei e nu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in primul rand ai calcat gresit sa fi amanta lui

apoi e normal sa se comporte asa deoarece ,da , inca mai tine la tine

dar nu mai poate fi cu tine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se g

Editat de angeldust...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc celor care mi-au raspuns si si-au spus parerile, fie ele pro sau contra!

Deh! Fiecare e liber sa-si exprime parerea, nu? Traim intr-o tara libera si democratica...

 

tin sa- le spun lui GigJoe si J0' urmatoarele:

Da, poate am calcat stramb, dar acum nu mai pot da timpul inapoi. De tinut, sunt sigura ca tine la mine (undeva si eu mai tin la el).

Dar prea au fost niste coincidente, legate de noi, care m-au pus pe ganduri apoi.

Ex: Am venit la serviciu (lucram impreuna la aceeasi firma) si vroiam sa ies pe usa. El intra. Dintr-o data, nu stiu cum, am vrut sa inchid usa, am pus mana pe clanta si el si-a pus mana peste a mea. M-am intors si m-am uitat la el si parca vroia sa comunice cu mine... Am inchis usa apoi, crezand ca doar mi s-a parut.... Dar nu a fost asa. Faze de genul acesta, intalniri accidentale, au mai fost si sunt sigura ca or sa mai fie!

Dar, nu cred ca toate privirile pe care mi le arunca sunt doar un simplu joc. Ca sa fiu si eu un pic barfitoare, am auzit ca se intereseaza pe la colegi de mine (nu stie nimeni de la munca de ceea ce a fost intre noi doi!), ce mai fac, etc. iar daca lipsesc sau intarzii chair i se vede ingrijorarea pe fata...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Multumesc celor care mi-au raspuns si si-au spus parerile, fie ele pro sau contra!

Deh! Fiecare e liber sa-si exprime parerea, nu? Traim intr-o tara libera si democratica...

 

tin sa- le spun lui GigJoe si J0' urmatoarele:

Da, poate am calcat stramb, dar acum nu mai pot da timpul inapoi. De tinut, sunt sigura ca tine la mine (undeva si eu mai tin la el).

Dar prea au fost niste coincidente, legate de noi, care m-au pus pe ganduri apoi.

Ex: Am venit la serviciu (lucram impreuna la aceeasi firma) si vroiam sa ies pe usa. El intra. Dintr-o data, nu stiu cum, am vrut sa inchid usa, am pus mana pe clanta si el si-a pus mana peste a mea. M-am intors si m-am uitat la el si parca vroia sa comunice cu mine... Am inchis usa apoi, crezand ca doar mi s-a parut.... Dar nu a fost asa. Faze de genul acesta, intalniri accidentale, au mai fost si sunt sigura ca or sa mai fie!

Dar, nu cred ca toate privirile pe care mi le arunca sunt doar un simplu joc. Ca sa fiu si eu un pic barfitoare, am auzit ca se intereseaza pe la colegi de mine (nu stie nimeni de la munca de ceea ce a fost intre noi doi!), ce mai fac, etc. iar daca lipsesc sau intarzii chair i se vede ingrijorarea pe fata...

 

Mai...ce asemanatoare sunt povestile astea! Nu te supara pe mine heartangel, mi-a scapat replica asta fiindca tot timpul cat am citit ce ai postat asta mi-a sunat in cap! Am trecut prin ceva asemanator tie si iti pot spune de pe acum continuare povestii tale, dar...trebuie sa iau in calcul ca barbatul nu e acelasi (desi reactiile sunt similare). Are dreptate cine spune ca nu are rost sa despici firul in patru ca el sigur nu se gandeste atat de mult la fazele astea ca tine. Ti-o spun din propria experienta! Apoi...e clar ca tu esti inca indragostita de el si mai e clar ca nu vrei sa spui asta in gura mare (ai spus ca inca mai tii la el si ca lui nu-i esti indiferenta). Nu are rost sa incerci sa discuti cu el daca vrei sa iti vezi de viata si sa fie clar pentru tine in sufletul tau ca s-a terminat relatia cu el. Daca nu vrei sa iti vezi de viata si insisti sa aflii ce e cu fazele astea, vei fi dezamagita daca incerci sa ii vorbesti. 1.Nu iti va spune nicidecum ce vrei tu sa auzi, va fi la fel de alunecos si te va innebuni in continuare cu fazele astea. 2.Iti va spune ce vrei sa auzi, veti avea iar ceva pasional pentru o noapte sau doua si se va intoarce la prietena. Nu cred ca te va multumi nici una din variantele astea. Asa ca...daca vrei sa ai pe cineva, incearca sa il uiti (ceea ce inteleg ca e cam greu lucrand in acelasi loc). Depinde doar de tine cum vei trai!

 

Imi cer scuze daca te-am suparat, dar ma doare inima cand vad fetele ca au povesti prin care am trecut si eu si stiu cum se va sfarsi! Si nu e happy end, that's for sure!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum catva timp am avut o asa-zisa relatie cu un tip. Nu-i dau numele. La vremea aceea, el era cuplat cu alta .....

 

 

dijntr-o discutie mai veche cu el, ar cam mai fi inselat-o de cateva ori, .....,

 

 

as vrea sa aflu parerea voastra...

 

Părerea mea o afli : e un aventurier căruia

Editat de lupini

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asta vrea de la tine : plăcere erotică !

Cuvintele astea ne doare. :blink:

Eu cred că asta şi-a dorit la

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×