Sari la conținut
Forum Roportal
ghe0rghita

Oboseala psihica

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

8)

 

oricum, nu e vba de dadaca sau alea... omul a incercat deja sa doarma si 9 ore pe noapte, ceea ce ar trebui sa fie de ajuns, insa n-a fost... deci oboseala e de alta natura!

trebuie lucrat la alt nivel...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

soorrryyy

ori browserul devina, ori roportal, ori netul

Editat de GigJoe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut si eu prin asa ceva, stressul e de vina. Am incercat de toate, ca si tine, si sport, si energizante, si vitamine...nimic, dormitam mereu. Ce m-a scos din starea asta a fost faptul ca am inceput niste cursuri extraordinar de solicitante, pe langa serviciu, la care nu am renuntat, si am iesit din starea aia de plafonare in care intrasem si incet-incet mi-am revenit. Cred ca iti trebuie ceva nou, indiferent ce... cauta si fii optimist....

Si autosugestia, asa cum a spus cineva mai inainte, este foarte importanta....succes!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu n-am incercat niciodata autosugestia in astfel de cazuri deoarece.... pic pe mine de somn in timp ce zic 8))

Editat de GigJoe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

A, uitam, verifica-ti ficatul, poate nu mai functioneaza bine, e o cauza foarte frecventa a oboselii asteia fara explicatie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu n-am incercat niciodata autosugestia in astfel de cazuri deoarece.... pic pe mine de somn in timp ce zic 8))
Una e sa pici de somn si sa poti sa te odihnesti, si alta e sa -ti fie somn, sa adormi si sa te trezesti mai obosit decat erai cand te-ai culcat. Sper sa nu simti niciodata asa ceva....
aoleo, se poate si asta??
Da, mai ales la cate prostii mancam...o dezintoxicare periodica nu strica...

 

Iti cam arde de gluma, sper sa nu treci niciodata prin asa ceva...

Editat de Hadaly

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Una e sa pici de somn si sa poti sa te odihnesti, si alta e sa -ti fie somn, sa adormi si sa te trezesti mai obosit decat erai cand te-ai culcat. Sper sa nu simti niciodata asa ceva....Da, mai ales la cate prostii mancam...o dezintoxicare periodica nu strica...

 

am trecut prin asta...

2 ani de zile am dormit pe bancile liceului....

Cand veneam la scoala...prima intrebare care o puneau colegii era urmatoarea : "Iar ai impins vagoane?"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am trecut prin asta...

2 ani de zile am dormit pe bancile liceului....

Cand veneam la scoala...prima intrebare care o puneau colegii era urmatoarea : "Iar ai impins vagoane?"

Poate mai vorbim cand sari binisor de 30 si se uzeaza organismul....si ai obligatii de dimineata pana seara si trebuie sa le faci pe toate, ca altfel e de rau...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×