Sari la conținut
Forum Roportal
juicy_jus

Impreuna sau despartiti?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna tuturor...as avea si eu o intrebare...

M-am despartit acum 3 luni de prietenul meu dupa o relatie de 1 an jumate. A fost frumos, am ramas cu multe amintiri placute. Eram cuplul ideal pentru multe persoane.

Cand ne-am depatit a spus ca nu se vede cu mine in viitor, desi cu o saptamana in urma imi spunea ca ma iubeste.

Intre timp am incercat sa fi prieteni. In ultima perioada ma cauta foarte des. Avem prieteni comuni si daca ne strangem undeva nu merge fara mine, sau insista sa vin si eu. Eu nu stiu ce sa cred.. Eu inca il iubesc foarte mult, insa nu stiu ce sa inteleg din comportamentul lui. Mai este o sansa sau e doar imaginatia mea... ? Poate am dat prea putine detalii... dar astept intrebari... si eventual un raspuns daca ma poate ajuta cineva...Multumesc. 8)

Editat de juicy_jus

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna tuturor...as avea si eu o intrebare...

M-am despartit acum 3 luni de prietenul meu dupa o relatie de 1 an jumate. A fost frumos, am ramas cu multe amintiri placute. Eram cuplul ideal pentru multe persoane.

Cand ne-am depatit a spus ca nu se vede cu mine in viitor, desi cu o saptamana in urma imi spunea ca ma iubeste.

Intre timp am incercat sa fi prieteni. In ultima perioada ma cauta foarte des. Avem prieteni comuni si daca ne strangem undeva nu merge fara mine, sau insista sa vin si eu. Eu nu stiu ce sa cred.. Eu inca il iubesc foarte mult, insa nu stiu ce sa inteleg din comportamentul lui. Mai este o sansa sau e doar imaginatia mea... ? Poate am dat prea putine detalii... dar astept intrebari... si eventual un raspuns daca ma poate ajuta cineva...Multumesc. 8)

 

 

dar de ce va-ti despartit?

Din cate inteleg esti chiar bucuroasa ca nu mai esti cu el.

Apoi schimbi si pari ca inca mai vrei sa fi cu el.

 

Nu stiu exact de ce procedeaza asa. Pot fi muulte motive.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna tuturor...as avea si eu o intrebare...

M-am despartit acum 3 luni de prietenul meu dupa o relatie de 1 an jumate. A fost frumos, am ramas cu multe amintiri placute. Eram cuplul ideal pentru multe persoane.

Cand ne-am depatit a spus ca nu se vede cu mine in viitor, desi cu o saptamana in urma imi spunea ca ma iubeste.

Intre timp am incercat sa fi prieteni. In ultima perioada ma cauta foarte des. Avem prieteni comuni si daca ne strangem undeva nu merge fara mine, sau insista sa vin si eu. Eu nu stiu ce sa cred.. Eu inca il iubesc foarte mult, insa nu stiu ce sa inteleg din comportamentul lui. Mai este o sansa sau e doar imaginatia mea... ? Poate am dat prea putine detalii... dar astept intrebari... si eventual un raspuns daca ma poate ajuta cineva...Multumesc. 8)

tu mai vrei sa fii cu el sau nu? daca nu are pe altcineva, si din cate inteleg nu are, atunci probabil isi doreste sa fie din nou cu tine daca te cauta atat de des.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ne-am despartit pentru ca el a zis ca isi doreste pe cineva cu care sa fie pt todeauna... Pe mine desi m-a vazut asa se pare ca si-a dat seama ca de fapt nu eram persoana potrivita. Sau cel putin asa mi-a zis el. Eu nu sunt bucuroasa ca nu mai sunt cu el, dimpotriva!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

poate te cauta ex-ul din lipsa de alta :cheer:

ai grija de tine

Editat de RMG

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
poate te cauta ex-ul din lipsa de alta :cheer:

 

Da, din pacate, cam asa se intampla de obicei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cam nehotarat tipul...eu cred ca daca intr-adevar te iubeste si vrea sa fie cu tine nu s-ar fi despartit. poate ar fi bine sa aveti o discutie si sa-l intrebi ce are de gand pana la urma.

e foarte posibil ca RMG sa aiba dreptate cu ce spune.

oricum eu iti dorsc toate cele bune :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ne-am despartit pentru ca el a zis ca isi doreste pe cineva cu care sa fie pt todeauna... Pe mine desi m-a vazut asa se pare ca si-a dat seama ca de fapt nu eram persoana potrivita. Sau cel putin asa mi-a zis el. Eu nu sunt bucuroasa ca nu mai sunt cu el, dimpotriva!

Daca face d-astea.........ceva nu e in regula. Egal ca e in neregula cu tine sau cu el.

 

Nu mi se pare ca este OK daca un baiat face asa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×