Sari la conținut
Forum Roportal
Wolfy_san

Convinge-ma ca nu e bine sa iubesc

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

E bine sa cauti iubire intr-o lume pentru care acest sentiment a ajuns un lux?

Se merita sa iubesti cu tot sufletul, chiar daca simti ca vei fi ranit?

De ce basmele nu sunt reale pentru toti?

E iubirea sentimentul suprem?

. . .

 

Eu nu mai cred in ea, acum! E bine sau nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vei incepe sa crezi din nou in ea , chiar daca vei fi inca odata si inca odata ranit .

Iubirea este sentimentul care te face sa simti ca existi , sa te bucuri ca traiesti .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vei incepe sa crezi din nou in ea , chiar daca vei fi inca odata si inca odata ranit . Iubirea este sentimentul care te face sa simti ca existi , sa te bucuri ca traiesti .
Si tot odata, cel care te face sa crezi ca totul e negru in jurul tau, cand se terminat, si u inca nu ti-ai dat seama! Inima iubeste mereu, si nu intelege ce inseamna GATA! Trupul sufera pentru greselile inimii . . .Se merita sa iubesc din nou? De ce?De ce trupul meu e mort, dar inima inca imi rade?De ce plang si suspin, cand sufletul meu e indragostit?Ce simt acuma?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In 4 zile am trait cat 20 de ani.A trezit in mine, tot ce era mai frumos, tot ce era ascuns si pus deoparte pentru ea . . . Era ca un dialog intre doua sufletel ce s-au regasit dupa o vesnicie!Pana si stelele, si tot ce era in jurul nostru, parca ne vroiau unul langa celalalt!As fi mutat muntii din loc, doar ca sa-i arat cat de frumose cerul noaptea!Ar fi facut orice, numai ca sa ma stranga in brate :pardon:

 

Stiu ca o sa spuneti . . . 4 zile :) Ce copil e asta!

Dar nu-mi doresc sa aveti parte de asa ceva.

 

E cel mai mare chin. Azi sa traiesti si maine sa fii mort!

Imi voi reveni . . .

Si de aia va intreb.

Se merita sa iubesti?

Editat de Wolfy_san

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si tot odata, cel care te face sa crezi ca totul e negru in jurul tau, cand se terminat, si u inca nu ti-ai dat seama! Inima iubeste mereu, si nu intelege ce inseamna GATA! Trupul sufera pentru greselile inimii . . .Se merita sa iubesc din nou? De ce?De ce trupul meu e mort, dar inima inca imi rade?De ce plang si suspin, cand sufletul meu e indragostit?Ce simt acuma?

 

Iubirea este pe undeva singurul mod de a te simti viu . Insa iubirea imbraca foarte multe forme si din pacate nu te scuteste de suferinta .

Viata este minunata cand iubesti si tu te simti implinit alaturi de persoana careia i-ai daruit inima ta .

Dar atunci cand totul se termina simti ca-ti fuge pamantul de sub picioare si te simti al nimanui . Dar mai tarziu cand din nou iti va zambi iubirea , pamantul isi va recapata taria , soarele va fi din nou pe cer si pasarile vor inalta triluri doar pentru sufletul tau .

Iubirea merita traita iti spune un om care nu mai crede in iubire .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Iubirea merita traita iti spune un om care nu mai crede in iubire .

 

Merita traita . . . Si inima mea va iubi mereu. Fie un zambet dulce, fie un rasarit de soare . . .

Dar cu trupul si cu mintea, nu mai vreau sa iubesc!Poate ca trebuie sa imi las inima sa zboare, ca tot e indragostita mereu, si s-o inlocuiesc cu mintea :)(

Tine inima de urat, unui indragostit cand e singur?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Merita traita . . . Si inima mea va iubi mereu. Fie un zambet dulce, fie un rasarit de soare . . .

Dar cu trupul si cu mintea, nu mai vreau sa iubesc!Poate ca trebuie sa imi las inima sa zboare, ca tot e indragostita mereu, si s-o inlocuiesc cu mintea :)(

Tine inima de urat, unui indragostit cand e singur?

 

De ce desparti inima de trup . Ele formeaza propria-ti fiinta . Esti tanar , iubeste , sufera si mergi mai departe . Lasa ratiunea deoparte si incearca sa iubesti doar cu inima .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mereu am iubit cu inima, a fost singura mea regula. Cand ma indragosteam, trupul meu disparea, si mintea la fel. Eram trup si suflet pentru ea! Eram un ingeras care isi intindea aripile, si ea era vantul care mi le umfla, si o luam cu mine la ceruri, sa dansam printre stele, condusi de muzica din inimile noastre!

 

Stiu ce inseamna sa fii inima+trup+minte!Doara asa simti ca uibesti. Separa-le si e un sentiment banal. Uneste-le si e magie!

 

Deja am inceput sa vb la trecut :)

Oare cand incepi sa traiesti din amintiri te vindeci, sau te torturezi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa traiesti din amintiri ?

Ma faci sa rad . La vasta ta mai intai fa-ti amintiri pentru ca la varsta mea sa te hranesti cu ele .

Traieste , iubeste si bucura-te de toate frumusetile pe care ti le ofera viata , mai tarziu vei regreta indeajuns de mult ca nu ai facut-o si probabil va fi un pic cam tarziu .

Viata merita experimentata cu toata taria , cu toata puterea . In rest sunt doar polemici inutile .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×