Sari la conținut
Forum Roportal
alinaangel

Alergie

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am fost diagnostica cu alergie pe fond nervos, nivelul de histamina este foarte ridicat... Momentan fac tratament cu trei frati patati si echinaceea dar nu par sa dea rezultate... cunoaste cineva un alt tratament?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am fost diagnostica cu alergie pe fond nervos, nivelul de histamina este foarte ridicat... Momentan fac tratament cu trei frati patati si echinaceea dar nu par sa dea rezultate... cunoaste cineva un alt tratament?

Da-mi un nr de telefon sau o adresa de email pt a-ti comunica un tratament foarte bun pt alergia ta. Scrie-mi pe adresa RRLeikeb@aim.com

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da-mi un nr de telefon sau o adresa de email pt a-ti comunica un tratament foarte bun pt alergia ta. Scrie-mi pe adresa RRLeikeb@aim.com

In primul rand trebuie sa cunosti cauza alergiei.Din ce motiv ti-a aparut.Alergia este reactia organismului fata de "ceva".De cele mai multe ori sunt factori patogeni la mijloc.Paraziti,micoze,toxine sau plombe ,coronite din metal(dantura).Daca acesti factori lipsesc,greu pot sa cred ca apare alergia.

Am fost si eu alergica la multe...acuma ma simt foarte bine.Cu ajutorul naturii am rezolvat problema. :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am fost diagnostica cu alergie pe fond nervos, nivelul de histamina este foarte ridicat... Momentan fac tratament cu trei frati patati si echinaceea dar nu par sa dea rezultate... cunoaste cineva un alt tratament?

 

GAZ PE FOC!!!!

ECHINACEEA IN ALERGII ESTE GAZ PE FOC.

ALERGIA TA PE FOND NERVOS SE TRATEAZA CU DETOXIFIEREA ORGANISMULUI ,APOI REGLAREA SISTEMULUI NERVOS CU O PLANTA IMUNOMODULATOARE SI AI SCAPAT

SCRIE-MI MAIL

vitaguard@yahoo.com

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
GAZ PE FOC!!!!

ECHINACEEA IN ALERGII ESTE GAZ PE FOC.

ALERGIA TA PE FOND NERVOS SE TRATEAZA CU DETOXIFIEREA ORGANISMULUI ,APOI REGLAREA SISTEMULUI NERVOS CU O PLANTA IMUNOMODULATOARE SI AI SCAPAT

SCRIE-MI MAIL

vitaguard@yahoo.com

vrem si dovezi,ca de vorbe si antireclame necinstite suntem satuli.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

buna,am o alergie ,cred ca nu ereditara,mi s aprodus pe fondul expunerii la praf de materiale de santier si la praf de hartie(cel mai probabil asa mi a aparut)am 24 ani,alergia o am de vreo 2 ani.nu am reusit sa scap de ea total,oricate medicamente as lua ,am mai icnercat cu ceaiuri dar nimik serios,ceea ce am observat e dak beau vin rosu diminueaza efectele alergiei.la medic mi sa spus ca am alergie la sinus.cum nu este o alergie sezoniera,este cronica.cum pot scapa de ea?efectele alergiei sunt in principal neputinta de a respira pe nas si in plamani normal si profund.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
buna,am o alergie ,cred ca nu ereditara,mi s aprodus pe fondul expunerii la praf de materiale de santier si la praf de hartie(cel mai probabil asa mi a aparut)am 24 ani,alergia o am de vreo 2 ani.nu am reusit sa scap de ea total,oricate medicamente as lua ,am mai icnercat cu ceaiuri dar nimik serios,ceea ce am observat e dak beau vin rosu diminueaza efectele alergiei.la medic mi sa spus ca am alergie la sinus.cum nu este o alergie sezoniera,este cronica.cum pot scapa de ea?efectele alergiei sunt in principal neputinta de a respira pe nas si in plamani normal si profund.

 

Uite ce spun cei care cerceteaza problemele medicale dintr-un alt punct de vedere decat cel consacrat in medicina alopata:

 

"Diferitele forme prin care se manifesta afectiunile respiratorii au intodeauna ceva in comun:primiti aer doar anevoie,va "pierdeti suflul".V-ati gandit ce anume va impiedica sa mai respirati liber? Conditiile de viata sau anumite persoane va stanjenesc sau va deprima?S-ai va ameninta ceva?

Incercati sa va abordati deschis probleme.Eliberati-va de gandul ca intreaga lume este rea si va ameninta necontenit.Nu va simtiti limitati de constrangeri din exterior.Fiti dumneavoastra insiva si intampinati lumea inconjuratoare cu bratele deschise.Veti constata cu surprindere ca multe lucruri sunt cu totul diferite de cum le-ati vazut anterior.Lumea e frumoasa si colorata!Aceasta atitudine schimbata va lasa sa respirati din nou liber si nestingherit.Ati aruncat balastul care va coplesea. "

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

buna,am o alergie ,cred ca nu ereditara,mi s aprodus pe fondul expunerii la praf de materiale de santier si la praf de hartie(cel mai probabil asa mi a aparut)am 24 ani,alergia o am de vreo 2 ani.nu am reusit sa scap de ea total,oricate medicamente as lua ,am mai icnercat cu ceaiuri dar nimik serios,ceea ce am observat e dak beau vin rosu diminueaza efectele alergiei.la medic mi sa spus ca am alergie la sinus.cum nu este o alergie sezoniera,este cronica.cum pot scapa de ea?efectele alergiei sunt in principal neputinta de a respira pe nas si in plamani normal si profund.

 

 

Alergia e o boala complexa ...pentru tratament e nevoie de mai multe detalii si nu cateva vorbe aruncate pe forum.

Am magazin naturist dar nu -mi permit sa fac reclama aici la produse..

Daca suferiti de vreo boala si aveti nevoie de informatii in legatura cu plantele medicinale si combinarea lor,folositi cu incredere PM.

Va ajut cu cea mai mare placere

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×