Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Buna!

Cat de mult ne influenteaza gandurile?Chiar..e adevarat ca daca gandim pozitiv vom avea doar de castigat?Vom atrage energiile pozitive?de curand am vazut The Secret..un fel de documentar despre cat de mult gresim cand gandim negativ,cand spunem Nu pot,Nu reusesc etc..Sunt pesimista de obicei..ganduri pozitive nu prea am decat foarte rar si atunci dureaza putin.Ce-i drept cand se intampla asta am o stare de spirit altfel dar cum pupu meu as putea sa gandesc mereu optimist..Spunea in documentar ca tot ce trebuie sa faci este sa iti doresti,sa iti spui mereu in gand ce iti doresti,sa speri si sa ramai mereu pe pozitie si astfel dorinta se va adeveri..ok..intrebarea este..chiar pot face orice cu puterea mintii,a gandului?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e adevarat ca gandurile negative atrag energii negative, dar nici atunci cand o tinem una si buna "eu pot aia, eu pot ailalta", nu e de bine. de undeva vine o palma dupa cap sa te trezeasca din atotputernicie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cat de mult ne influenteaza gandurile?:cheer:)

pai cam foooarte mult .

 

 

hm , mda , nu te bate gandul cum te bat eu :beee:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu cred nici o iota faza asta cu gadurile rele atrag lurcruri rele sau bune dupa caz!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna!Cat de mult ne influenteaza gandurile?Chiar..e adevarat ca daca gandim pozitiv vom avea doar de castigat?Vom atrage energiile pozitive?de curand am vazut The Secret..un fel de documentar despre cat de mult gresim cand gandim negativ,cand spunem Nu pot,Nu reusesc etc..Sunt pesimista de obicei..ganduri pozitive nu prea am decat foarte rar si atunci dureaza putin.Ce-i drept cand se intampla asta am o stare de spirit altfel dar cum pupu meu as putea sa gandesc mereu optimist..Spunea in documentar ca tot ce trebuie sa faci este sa iti doresti,sa iti spui mereu in gand ce iti doresti,sa speri si sa ramai mereu pe pozitie si astfel dorinta se va adeveri..ok..intrebarea este..chiar pot face orice cu puterea mintii,a gandului?
sa alergi dupa himere si cai verzi pe pereti :beee: ambitie ...asta ai nevoie ...nu de puterea gandului ...daca ai vointa si multa ambitie poti tot ce-ti propui ...nu gandesti ...ca asa ma gandesc si io sa ma fac ...cleopatra ....:beee:
hm , mda , nu te bate gandul cum te bat eu :o:
pot sa-ti dau doua maini de ajutor ? :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
una la timpul ei face cat 10 femei :cheer:

 

 

auzi ...bre ...ia incearca cu puterea gandului si nu cu manutele mele ...da? :beee:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

The Secret contine un adevar cat se poate de partial.

E bine sa gandesti pozitiv, dar a gandi include nu doar concentrarea pe scopul "pozitiv", ci si intelegerea consecintelor atingerii acestui scop...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×