Sari la conținut
Forum Roportal
clion

sunt singura, nu sunt singura, sunt singura..

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sunt curios ce ati face daca ati fii intr-o situatie de felul urmator:

- sunteti impreuna cu o fata/baiat de x ani

- partenerul dumneavoastra ii spune unui necunoscut (sau mai multor) ca-i singur (no sex)

- dumneavoastra aflati.

 

Ati mai putea sa-i iertati asta partenerului?

Mie mi se pare ca e mai grav ca inselatul de exemplu.

 

Btw, nu astept sfaturi (de genu, trebuie sa discuti cu ea si sa treci peste asta), sunt doar curios daca i-ati putea ierta asta partenerului actual (in cazul in care aveti unul de minim 6 luni sa zicem).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mie mi se pare ca e mai grav ca inselatul de exemplu.

 

 

mie mi se pare ca e la fel de grav ca si inselatul. de ce? inselatul = tradare, sa-ti renegi partenerul tot tradare e.

 

daca l-as ierta? probabil ca da intr-un final, dar sigur m-as desparti. cu astfel de oameni nu merita sa-ti pierzi timpul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mie mi se pare ca e la fel de grav ca si inselatul. de ce? inselatul = tradare, sa-ti renegi partenerul tot tradare e.

 

daca l-as ierta? probabil ca da intr-un final, dar sigur m-as desparti. cu astfel de oameni nu merita sa-ti pierzi timpul

 

ma gandeam ca la "inselat" in unele cazuri poti gasi scuze, de exemplu daca parteneru e avid dupa secs shi tu eshti departe pentru o bucata buna de vreme shi parteneru-shi gaseshte pe cineva doar pentru 1-2 partide.

 

dar "renegarea" te scarbeste in toate cazurile.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ma gandeam ca la "inselat" in unele cazuri poti gasi scuze, de exemplu daca parteneru e avid dupa secs shi tu eshti departe pentru o bucata buna de vreme shi parteneru-shi gaseshte pe cineva doar pentru 1-2 partide.

 

dar "renegarea" te scarbeste in toate cazurile.

atunci asta nu mai e relatie e un mare bullshit!

daca nu se poate abtine f bine! n-are decat sa-si satifaca nevoile cu altcineva, ca doar fiecare e liber sa faca ce vrea, dar atunci cu mine a incheiat-o....ori cu mandra, ori cu draga!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

gata, am inteles :cheer:)

nu, nu mi-ar convenii sa zica asta.

Daca as fi cu el de 2 zile, l-as lasa singur.

Dar daca as fi cu el de 1 an, mi-as niste intrebari...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
- partenerul dumneavoastra ii spune unui necunoscut (sau mai multor) ca-i singur (no sex)

 

Ati mai putea sa-i iertati asta partenerului?

I-as spune si eu o vorba: NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEXXXXT!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
I-as spune si eu o vorba: NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEXXXXT!!!

 

 

Zexelica...esti simpatic... :o:

da, acum as spune si eu ceea ce spui tu....adica NEXT.. :)

dar, a fost un timp in care n-am putut spune asta.De ce?....pt. ca iubeam, pt. ca cel pe care-l iubeam s-a intamplat sa fie sotul meu, si pe langa asta, aveam si-un copil..Eram tanara, eram indragostita....si mi-am spus ca e doar o "scapare" din partea lui (mi-a spus el, c-a avut o "aventura" cu o fata, si ca-i pare rau).....abia dupa vreun an, am aflat ca fetei respective nu-i spusese ca e casatorit si ca are si-un copil....(ei ii povestise doar de parintii si de fratele lui)

 

acum.....fara nici o remuscare, chiar dac-as iubi , n-as mai accepta asa ceva....chiar daca as ramane singura pt. tot restul vietii.... :soc:

pana nu treci prin asa ceva, e usor sa vorbesti si sa dai sfaturi.... :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×