Sari la conținut
Forum Roportal
scarfacce

WINDOWS

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cred ca la WINDOWS-ul meu ia venit draqi de tot,dupa ce am avut probleme acum cateva zile cu mess-ul,a venit randul WiNDOWS MEDIA PLAYER sa-mi faca probleme.Mai exact nu pot asculta muzica la el ,nu deschide nici un fisier,zice asa Windows Media Player cannot play the file. The Player might not support the file type or might not support the codec that was used to compress the file.,ce zice nus :doh: Am incercat sa-l dezinstalez si bineinteles ca nu pot,am incercat sa instalez peste el si zice asa The application or DLLC:\Windows\sistem32\MSCAT32.dll is not a valid WINOWS image.Plase chek this against your installation diskette.,ce zice iar nu stiu,am descarcat MSCAT32.dll cum am facut la mess dar tot nu merge si dupa una si alta am observat ca nici la BSplayer nu am sonor [incarca filmul si subt dar fara sonor].Am dat scan cu nod32,ad-aware si alte programe asemanatoare si nimic(am si TUNEup+REGclener)am incercat de toate.Va ramain indatorat daca ma mai puteti ajuta o data.(pana nu dau cu el pe geam)MULTUMESC :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred ca la WINDOWS-ul meu ia venit draqi de tot,dupa ce am avut probleme acum cateva zile cu mess-ul,a venit randul WiNDOWS MEDIA PLAYER sa-mi faca probleme.Mai exact nu pot asculta muzica la el ,nu deschide nici un fisier,zice asa Windows Media Player cannot play the file. The Player might not support the file type or might not support the codec that was used to compress the file.,ce zice nus :doh: Am incercat sa-l dezinstalez si bineinteles ca nu pot,am incercat sa instalez peste el si zice asa The application or DLLC:\Windows\sistem32\MSCAT32.dll is not a valid WINOWS image.Plase chek this against your installation diskette.,ce zice iar nu stiu,am descarcat MSCAT32.dll cum am facut la mess dar tot nu merge si dupa una si alta am observat ca nici la BSplayer nu am sonor [incarca filmul si subt dar fara sonor].Am dat scan cu nod32,ad-aware si alte programe asemanatoare si nimic(am si TUNEup+REGclener)am incercat de toate.Va ramain indatorat daca ma mai puteti ajuta o data.(pana nu dau cu el pe geam)MULTUMESC :blink:

 

Formatezi tot, arunci unitatea centrala pe geam si iti cumperi alta pe care o duci la un popa sa o sfinteasca.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca mai bine formatezi discul si reinstalezi. Problema este ca daca fisierele sistem sunt corupte, poti sa dai cu ce AV vrei ca tot nu o sa mearga corect. Mai bine reinstalezi si nu mai pierzi vremea incarcand sa recuperezi o instalatie corupta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ori te-ai virusat ori te-ai jucat unde nu trebuia.

Cel mai simplu restaureaza sistemul cu cateva zile inapoi si gata.

Start -> All Programs -> Accesories -> System Tools -> System Restore

 

SI dai o data in care stiai tu ca iti merge bine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ori te-ai virusat ori te-ai jucat unde nu trebuia.

Cel mai simplu restaureaza sistemul cu cateva zile inapoi si gata.

Start -> All Programs -> Accesories -> System Tools -> System Restore

 

SI dai o data in care stiai tu ca iti merge bine.

 

dar spune-i si ca se pierde informatia pe care a stocat-o in aceste ultime zile...ca poate nu stie :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×